Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz matyi012345 #27893 üzenetére

    Fókusz pontossága nálam rendben van, rendben volt 600D-n is és most 60D-n is. Por egyáltalán nincs benne pedig lassan 2 éves. AF hangja "egzotikus", de pl egy 18-55 sem épp az a halk fajta, a képen pedig a hangja nem lesz rajta :) Műanyag felépítés, mi legyen? Én újonnan vettem kevesebb mint 30e forintért, mit lehet kapni ennyiért újonnan? Talán 18-55 IS II kitobit és itt vége a sornak.

    50 1.8 II jelenleg 28e forinttól vihető, a 40 2.8 stm legolcsóbb helyen ahol épp nincs belőle 50e, átlagára pedig 60-66e jelenleg.

    Ha videóra kell akkor egyértelműen jobb az stm, ha nem akkor én most sem azt venném. AF-el nincs gond, itt linkelt AF tesztekkel nézve és ami fontosabb, használat közben is jó, de ezzel nem érdemes AF után átkomponálni a képet mert akkor az AF sík kapásból elcsúszik, na így csináltam vele anno én is életlen képeket, 60D-n kiválasztom a megfelelő AF pontot és nincs is vele gond.

    Megtartani: fogásra gondoltam, de már értem, ugyanakkor itt sincs nagy különbség.

    Amit még szeretni szoktam: jobb a 40-es beltérben.... na ja, jobb de mire jó beltérben? Jellemzően APS-C vázra viszik, ott már teleobinak felel meg. Az 50-es előnye, hogy APS-C obira rakva pont a szemünk látószögét adja így könnyű látni, hogy mi lesz a képen.

    Felőlem persze mindenki azt vesz amit akar de elég megnézni az aprókat, hogy mennyi az eladó ezek közül, canon adok-veszek fórumot látva van aki megveszi az 50-et, eladja és lesz belőle 40-es majd árulja azt is... nem tudom mire számítanak...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák