Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz role_of_72 #26448 üzenetére

    Hát igen. A Chip nélküli vickek-vackok nehezebben kezelhetők, de a chip-eket én nem ajánlom. Gond az, hogy a bonyolultabb fényképezők nem kedvelik a kommunikáció hiányát. Sorozat lövés sebessége pl. elég alacsony a 7D-vel. Mire kikövetkeztettem, hogy a váz várja a visszajelzést a chiptől, hogy beugrott a blende, vagy véget ért ez-és-ez a művelet... ezek mind out-of-time kóddal lesznek lezárva, és persze elnyújtják a művelet végrehajtását. Ha meg gyorstüzelsz, egy idő után kiírja a váz az ERR xyz kódot...
    Ha meg live-view-ben kell kezelni, akkor ki kapcsolom az Exp.Sim üzemmódot... ezt azért, mert ha nincs kikapcsolva, helytelen értékre fogja beállítani a látott képet. Mintha csak egy nyitott 1,4-es C 50-es obi lenne rajt, és mindent tejfehéren mutat. Viszont alul a skála jól szokta mutatni az értéket. Tehát a kis négyzetben levő képrészlet spot fényméréssel rendben van. :K Az alapján szoktam beállítani az expot.
    Bár már jó rég óta nem használtam m42-t. Nincs igazán jó (ultra) széleslátószögű régi cucc.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák