Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Remus389 #8089 üzenetére

    Gyanítom jövőre új chipkészlet érkezik a Komodo mellé, ami már PCI Express 3.0 és natív USB 3.0 támogatással fog rendelkezni. A foglalat feltehetőleg marad AM3+. A 22nm-es AMD processzoroknak még legalább (de inkább valamivel több) mint 2 év kell. Manapság pedig pont két évig élnek a foglalatok, így szinte biztos, hogy azokkal teljesen új foglalat és chipkészlet fog érkezni.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • dezz

    nagyúr

    válasz Remus389 #8089 üzenetére

    A Komodonak akár 10 magja is lehet, oda már elég kevés a 2 memóriacsatorna... Így az sem teljesen kizárt, hogy már az is új foglalatba jön. Az viszont elképzelhető, hogy ha így lesz, lesz AM3+ változata is.

    De hogy még a 22nm-es is AM3+-os legyen, no az szerintem teljesen kizárt. Az is erősen kérdéses, ebből lesz-e AM3+-os változat. Ebből már, hacsak nem rendereléshez vagy más efféléhez kell, célszerűbb lesz az APU változatot választani.

    (#8092) Oliverda: Azt még megtehetik, hogy ott van a chipen a PCIe vezérlő, de olyan tokba is beleteszik, amin nincs kivezetve. Persze, ha a HT-t is kihagyják, akkor ezt már nem tudják megtenni. Ha viszont eleve soklábas jószágról beszélünk, akkor beleférhet még a HT is, a PCIe mellett. Bár nem tudom, érdemes-e, csak azért, hogy ki tudjanak hozni AM3+-os tokozásút is. Bár, nem csak ezért lehet hasznos a HT megtartása.

    Ja, a másik, hogy a felsőkategóriás procik általában szerverprocik derivátumai, amiken adott a HT a dualprocis vagy MCM konfigurációk miatt.

    (#8093) fs-zsoci: AM3+ vonalon nem, de mintha valahol valami olyasmit olvastam volna (nem találom), hogy ha a Trinity támogatja a PCIe 3.0-át, azt egy mostani FM1 alaplapra téve (már ha bele fog menni), akkor elvileg mehet a PCIe 3.0, legalábbis azokon a lapokon, amiken erre odafigyeltek.

    (#8095) Remusz911: A Trinityben is benne van. Igaz, az mainstream proci, de a felsőbb kategóriásoknál is jól tud jönni. Bár nem tudom, a Sandy Bridge-EX-ben van-e?

    "a phenom 2 procikba volt ddr2 es ddr3 memoriavezerlo is"

    Csak egy volt benne, ami mindkettő protokollját és feszültségeit támogatta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák