Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #95 üzenetére

    egy korábbi kérdéssorodra válaszolnék... dec. 16-óta nincs munkahelyem, 20. óta hivatalosan is munkanélküli vagyok
    javarészt a neten keresek munkát, ehhez társul a helyi napilap plusz az ismerősök segítsége
    az itteni fejvadászcégek szinte mindegyikének beadtam az önéletrajzom, nem csak helyben, a környező településeken is keresek munkahelyet...
    szakmai tapasztalatom kicsivel több mint 1év
    számítástechnikai műszerész beosztásban szrvizesként dolgoztam
    papírjaim: számítástechnikai szoftverüzemeltető, AutoCAD 2D/3D (nemzetközi)

    igazából ezekkel kitörölhetem mind a hátsófelem, mert eddig mindenhova az volt a lényeg, hogy perfekt legyek legalább angolból és mellé még nyökögjek németül vagy franciául
    az már mind mellékes volt, hogy az adott feladatot szó nélkül el tudnám végezni

    az meg szvsz a pályázat kiiróinak az értelmiségét tükrözi, hogy még egy szaros mail-t sem tudnak visszaküldeni, hogy na bazzmeg nem téged választottunk, vagy hü**e vagy az adott munkához (és nem egy multi és fejvadász cég van ilyen)... :DDD tisztelet a kivételnek!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #104 üzenetére

    igazából, ha már a pályázatomra sem reagálnak, az már nem bosszant...de ha visszahívnak, hogy oké, alkalmas lennél, továbbítják az önéletrajzom a vezetőségnek és az illetékesnek és majd jelentkeznek, hogy mikor kell bemenni elbeszélgetésre, meg ha a vezetőség nem mellettem dönt, akkor is telefonálnak - és a végén nincs semmi! 2 hétig még reménykedek, de utánna már tudomásul veszem, hogy leszartak... :( :(((

    Read only...

  • net84

    őstag

    a kérdés az, hogy ki mit tart normális fizetésnek...
    csináltam fizikai munkát nettó 500huf/órá-ért napi 8 órában keményen 20-30 perc betartott/betartatott ebédidővel, szombaton max délig, vasárnap szabad
    aztán az építő ipart a vendégmunkások és a szakbarbárok hazavágták!!!

    elhelyezkedtem szakmámba 400huf/óra nettóért, cserébe bejelentettek minimálbérre, 8 óra helyett jó esetben csak 9-et dolgoztam egy nap, ebédidő nemvolt (max 2 meló között haraptál valami, ha meló jött, akkor ebéd felfüggesztve és természetesen fizetve nem volt), és pl 80-85k-s fizetésért kemény órákat nyomtunk le egy hónapban... a decemberi hajtásról ne is beszéljünk (hétfőtől vasárnapig dolgoztunk, legkésőbb negyed9-re bent voltunk, és legkorábban fél 6kor jöttünk, és ilyenkor örültünk, hogy korán vége lett a napnak), meg tavaly október, amikor is a sulinet megszünőben/átalakulóban volt, zárás után még 1,5 órát húztam le, hogy a főnök amit teljesíthetetlenül beígért, legalább félig meg tudjam csinálni...

    Ezért október végén november elején felmondott az egyik kollégám (előzménye volt, hogy tavasszal a fizetésemelési kérelmünk után megfenyegetett mindenkit - 3an voltunk -, hogy akinek nem tetszik, lehet menni) a rossz fizetésre hivatkozva.
    Dec. 16-án a másik kollégám azonnali felmondást jelentett be (neki van közülünk jelenleg egyedül állása), majd én is követtem az ő bejelentését 2 másodperccel... :DDD kiszúrás ;] volt is hiszti, hogy ez nem úgy van, hogy holnaptól nem jövünk, de nem kellett sokat győzködni, hogy az csak neki lesz rossz, ha felmondási időt ledolgoztatja (15 napra kötelezhetett volna, de belátta, hogy ennyi idő alatt akár tönkre is tehetjük a cégét)
    A cége viszont jelenleg is hanyatlik...normális munkaerőt (aki meg is tudja csinálni a dolgokat) nem talál, a környező kunkurencia örömére...

    A kis és középvállalkozók 80%-a kizsigereli (vagy legalábbis szeretné) az alkalmazottait!

    Most szeretnék váltani és valami teljesen más szakmát tanulni (pl. motorszerelő - de ezt hozzánk legközelebb Győrben indítanak akreditált tanfolyam szinten -és a Munkaügyi Központ csak ezt támogatná, itt meg nem találok senkit, akreditált képzést vállalna)

    ...és egyszer majd ha sok pénzem és időm lesz, talán befejezem tanulmányaimat és lesz egy felsőfokú rendszergizda vagy programozó végzettségem is...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz Kalandor #126 üzenetére

    igaz, nem kellett volna egybe a kettő...ahogy haladunk felfelé, úgy ez a százalék csökken
    sőt ha nagyon aprólékos akarok lenne, akkor nem általánosíthatjuk minden szakmacsoportra
    az építőiparban főleg a középvállalkozóknál van kemény kihasználás és éhbér...
    nekem a ''kisvállalkozóhoz'' volt szerencsém, ott mint leírtam, korrekt volt minden, sőt a fönök dolgozott ugyanúgy, mint az alkalmazott

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz c4-eXp #127 üzenetére

    valamikor talán ez az ország is eljut arra a szintre, hogy megbecsülje a jó munkaerőt...
    és én nagyon is szeretnék ''munkás'' lenni !!!
    nagyobb pénzt látok benne (főleg hosszú távon), mint abban, hogy egy irodában ülök egész nap egy monitor elött és utánna hazamegyek és alszok, majd másnap ugyan ez...ezt sosem bírtam! nekem kell az, hogy meló után néha betoljak a munkatársakkal kollektíve és másnap mint a mosottszar :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #140 üzenetére

    Nyugat Mo-on munkaerő hiány??? akkor én valahol máshol lakok... :DDD
    egyébként van, mert a szakmunkákra itt is kevés az ember, ami meg van, vagy jól fizető munkáj van, vagy szarér nem megy el dolgozni, vagy szar munkát csinál és nem veszik fel sehova... vagy csak beletartozik abba az x%-ba, aki nem is akar dolgozni, inkább majd állambácsi tartsa el...

    és szívesen mennék dolgozni, de nekem meg nincs hova... vagyis lett volna a munkaügyi központ szerint: adatrögzítő (gépelni, diákat bedigitalizálni, képeket ''megvágni'') napi 8 órában bruttó 65k-ért... :F
    az előző munkahelyemet nem azért hagytam ott, hogy utánna meg a semmiért dolgozzak

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz qtrica #187 üzenetére

    :R :C hasonlóan fogalmazhatnék én is...
    anno a pénzkeresés volt elsődleges, most meg a létszükséglet
    diplomának értelme nincs számomra - az említett életvitelt, amikor mítnikeg egymás hegyin hátán, továbbképzések, utazások...ez nekem nem kell!
    Egy felsőfokú szakképesítést szándékomban áll megszerezni, majd akkor, ha nyugost szívvel ki tudom fizetni a költségeit, és mellete még marad a megélhetésre is...
    no de ne álmodottunk, egyelőre Magyarországon élünk, amivel elég kevés helyen lehet dicsekedni

    Egy előadás egy részét volt szerencsém hallani (egy bizonyos szinttől már nem érdekelt), mikor munka után beültönk egy ''kávéra'' a kollégákkal, és a különterembe éppen kereskedelmi míting ment...
    arról tartott előadást egy jóember -akin látszott, hogy eddigi életében nem sok mindent adott el-, hogy hogyan kell egy potenciális ügyfelet meggyőzni és ''irányítani'', hogy a végén szerződés/vásárlás legyen a vége. Az a sok ember aki ott volt, úgy halgattak, mintha valami hatalamas okosságot mondana...egyszerűen nevetséges dolgokat, ötleteket mondott, amit szinte segol nem lehet alkalmazni, max a hülyéknél!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #205 üzenetére

    rendőrnek tanulhatnak, most terveztek valami oktatási támogatásos bizbaszt, ami segít a romáknak bejutni a ''rendőrképzőbe''
    Régen volt egy két olyan ''gyüjtő'' iskola, akik bevették a problémás (főleg a notórius lógókat) gyerekeket és spec oktatásban részesítették...ha pedig a gyerek igazolatlanul hiányzott, akkor a szülőknek napidíjat/büntit kellett fizetniük...nemtom, hogy ilyen egyáltalán működik-e még, de szvsz elég jól lehetne vele kötelezni a gyereket/szülőt, hogy iskolába járjon. Amelyiknek esze van, az ugyis továbbtanul és esetleg orvos lesz, vagy tanul valami normális szakmát (a tanultabbak általába normálisabbak is az átlagnál, még viselkedés terén is)

    más:
    nem todjátok, hol tudnák utánnanézni az egyéni vállalkozó költségeinek, rendszeres kiadásainak, miből mennyi adót kell befizetni, mit igényelhetek vissza, hogyan... és ez hogyan változik, ha a vállalkozóit (ennek mi a költsége?) másodállásra váltom ki?
    Esetleg bt? mitöl érné meg, hogy bt-t indítson az ember, ne pedig e.v. legyen???

    gugli vugli nem játszik, nekem valami hivatalos dolog kellene, pl állambácsi valamelyik sitejáról...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz God Vazzeg #207 üzenetére

    és ha nincs? tudod mi pénzt akasztanának le akkor is az emberről, ha csak érdeklődik? :(

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #208 üzenetére

    az már nagyon régóta megoldott sok helyen, hogyha nem tudják megvenni a könyveket, akkor az iskola megveszi könyvtári könyvnek, és kiadja nekik használatba...ez még jóval az ingyentankönyv időszaka elött is volt

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz God Vazzeg #210 üzenetére

    Elég csak az, ha másodállásra váltom ki a vállalkozóit, és ebben az esetben érdekelnének a részletek:
    mit és mennyit kell magam után befizetnem (tudtommal járulékokat a másodállás miatt nem kell fizetnem)?
    a fő kérdés, hogy kinek és mennyit kell befizetni, a kiszámlázott összeg után, ha az összeg munkadíj és ha termék (adott esetben számítástechnikai alkatrész/eszköz)
    és ezek után mit igényelhetek vissza
    pl.
    100Ft nettó nagyker áron megveszek valamit (bruttó: 120Ft - és ha jól tudom, akkor ezt a 20 Ft-ot visszaigényelhetem :F ) és azt bruttó 150Ft-ért továbbszámlázom... miből, mennyi százalékot kell befizetnem, mennyit igényelhetek vissza (a fennmaradó haszon után mennyi adót kell befizetni?)

    mi van abban az esetben, ha 150Ft munkadíjat számlázok ki? abból mennyit kell befizetnem állambácsinak és igényelhetek-e vissza valamit?

    Kb. ennyi egyelőre ami sötét számomra, meg az új áfakulcs miatt a számlázás, de azt csak máshogy kell számolni, ezt megoldom...

    Előre is köszi!
    net84

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #212 üzenetére

    thx nézehetem! második kattintásra máris előfizetés/regisztrációba botlottam :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz mahatma #216 üzenetére

    én is úgy gondoltam, hogy amint beleugrok, keresek egy normális könyvelőt, csak mielött elkezdem szeretném azt tudni, hogy mivel számoljak, állambácsi mennyit visz el...''egyáltalán volna-e értelme legalizálni eme tevékenységemet''

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    THX!

    hétvégén talán eljutok egy ismerőshöz, aki bérszámfejt és az adóbevallásunk is meg szokta csinálni.. talán tud alamit egyböl mondani

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz amargo #229 üzenetére

    köszi, hétvégén megyek megbeszélni, hogy mi merre hány méter...

    Read only...

  • net84

    őstag

    Ez jó! A munkanélküliséget mindenki kiemelten kezeli, most már itt a ph!-n is :DDD csak kár, hogy ennek ellenére továbbra sincs munkahelyem :O

    egy sztori a hétről:
    beadtam ~3 hete a jelentkezésemet egy műszaki rajzoló állásra, utazni kellett volna, de a napi ~30perc bele fért volna az időmbe, főleg, ha még ki is fizették volna... (a jelentkezést természetesen egy fejvadász cégen keresztül végeztem)
    hét elején a munkaügyi központ honlapján találtam egy hasonló pozíciót, amit egy másik fejvadász cég hirdetett...felhívtam hát őket is. Kértek egy középfokú műszaki végzettséget (hát ez megvan), valamint az autocad és a solidedge (ha mindenigaz így írják és ezt is kérték, igazt ez majd csak a késöbbiekben kerül a cégnél mint program bevezetésre), erre mondom az ügyintézőnek, hogy autocad vizsgám van 2D és 3D szerkesztésből... kért még egy alapfokú angol nyelvismeretet (ami a szakmámhoz kell, annyi van)... Minden okés volt, adott egy mail címet, hogy küldjem át az önéletrajzomat, átküldtem. Délután visszahívtak, hogy a cég visszadobta az önéletrajzomat, hogy ők ezt már egyszer megkapták (magamban már az elején gondoltam, hogy ugyanaz a cég lesz, de hátha). Na jó...elkapott az ideg, mivel ennél a fejvadász cégnél sokkal normálisabban kezeltek már az elején, a másik (ahol először jelentkeztem) pedig 3 hete semmit nem jelzett vissza.
    Hát írtam nekik egy tömör e-mailt (kb. Mi van az állással? - elötte megszólítás, utánna aláírás). Válaszként majd egy nap múlva jött egy üzenet, hogy hetente 1-2 embert hívnak be meghallgatásra és próbamunkára, de rákérdeznek, hogy engem be szeretnének-e hívni.
    Gondoltam, ehhez elég egy telefon, és ezt akár még ma meg is tudhatom...hát nem. Eltelt újabb 2 nap, mire telefonált az ügyintéző (az elsőként említett fejvadász cégtől), hogy a cég nem kíván behívni elbeszélgetésre, sőt próbamunkára sem...
    ...és a lényeg (az indok): nincs munkahelyi (nem szakmai) tapasztalatom a programmal kapcsolatban (erre kellett 3 hét?), de azért nézegessem a honlapjukat, hátha találok valami másik munkakört/állást, ami megfelelne nekem (arról ne is beszéljünk, hogy 2 napja írtam nekik egy másik munkával kapcsolatban, hogy adjanak bővebb felvilágosítást (kritikus pont a hirdetésben, hogy nem jelöltek meg végzettséget és egy szó: kockázatvállalás - én ebből azt szűrtem le, hogy tőkét kell magammal vinnem és ha nem jön össze a dolog, akkor elbuktam)... válasz azóta sem jött
    [önmoderálás programfolyamat - fatal error]
    Hát menjenek a jó büdös k***a a*****ba! Hogy a f***ba lenne tapasztalatom a program munkahelyi használatával (2 év szakrajz, 3 év autocad rajzolás van mögöttem - télleg semmi tapasztalatom nincs :((( :(( )
    Így hogy a p****ba lesz valaha is bármilyen tapasztalatom?

    Elmegyek targoncavezetőnek (könnyűgépkezelő) :DDD legalább a munaügyi központ válaszol az e-mailjeimre!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz net84 #234 üzenetére

    ez a hét már nagyon szarabb nem lehet :(
    10 percel ezelött buktam el egy számítástechnikusi állást, mert nincs szgk jogosítványom, és a jelenlegi alkalmazott is hasonló cipőben jár, ezért most mindenképp jogosítványos alkalmazott kell :O :O :O nemigazság!!!! egy munkanélkülinek miből legyen jogosítványa?

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz Superman #240 üzenetére

    esélyed sem volt a főnöködnél? milyen indokkal váltak meg tőled? Az ilyen ne találjon semmit, amivel megvédheti magát, mikor megtámadja egy ''vadállat''...

    erre szoktam mondani:
    a határnál az volt kiírva, hogy MAGYARORSZÁG
    az apróbetüket meg majd kirakom, ha legközelebb arra járok: Hagyj fel minden reménnyel! Fordulj vissza!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz regent #252 üzenetére

    egyébként hülyeség vegyítve némi pszichológiával, nagyon sok helyen alkalmaznak ilyen és ehhez hasonló kérdéseket...
    Velem a 4. kérdésig nem lenne gondjuk (ha nekem tennék fel egy állásinterjún), onnantól lehet, hogy megismernék, hogy milyen egy hirtelen haragú ember...

    A Párom anno jelentkezett egy fejvadász céghez valami kapcsolattartó/ügyintéző munkakörbe. Nem szolt akkor, mikor ott voltunk, csak mikor hazaértünk, hogy olyan kérdésekre kellett válaszolnia, hogy milyen a szexuális beállítottsága vagy hogy milyen a szexuális igénye, stb. meg volt mellette ezeközül a baromságok közül jópár, meg jópár más hülye kérdés. Na akkor nagyon felnyomták bennem a pumpát...
    Egyesek mit képzelnek magukról? Azt hiszik, hogy ők szarták a spanyol viaszt és én csak egy lúzer munkanélküli vagyok...na tegyen fel egy ilyen kérdést és nemhogy spanyolviaszt, hanem egy 46-os bakancsot is kényelmesen ki fog tudni szarni!!!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #259 üzenetére

    a pszichológiai felfogásom ne firtassuk...
    a lényeg, hogy megfelelő felkészültséggel akár egy pszichológus is irányítható
    igazából ilyen kérdésekre lehet olyan választ adni, hogy elbírálásnál pozitív legyen
    azt nem mondom, hogy engem nem lehet csőbe húzni, de ahhóz nagyon jó kérdések kellenek... :DDD
    a válaszok is lehetnek pusztán pszihológiai alapúak...tapasztalat... nem egyszer voltam piciológusnál beszélgetni és van tapasztalatom benne...

    egyébként nem hülye, hanem felháborító a kérdések nagy része!

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz corlagon #263 üzenetére

    Olyat, hogy pl. milyen a szexuális beállítottságod, komoly helyen úgysem fognak kérdezni, ha igen, akkor meg elhárítod a választ. - egy országos hálózattal rendelkező nagynevű fejvadász cég... télleg nem komoly hely, álhárítani meg nem lehet, ha kapsz választási lehetőséget is...
    pl. hirtelen haragú - az általános kérdésekkel nem húznak fel, max egy kicsit megbolygatom az elméleti elemzését a válaszokkal (ez a pszichológia oda-vissza működik)
    egyébként az általam kifogásolt kérdésekre (és itt nem csak az általam említettek vannak) 3 ''reakció'' van:
    1. az alany válaszol, de megaláztatva érzi magát, és ez látszik is rajta (tökéletes beosztott, mert egyszerűen irányítható)
    2. az alany válaszol, szemrebbenés nélkül, mintha neki ez egy természetes kérdés lenne, nem foglalkozik a tartalmi részével (megfelelő kis és középvezetői szerepre)
    3. az alany nem válaszol, és itt viszont megint külömbséget lehet tenni:
    a. sértődötten távozik, talán kikéri magának a kérdést (labilis, később lehet belőle 1. vagy b. / c.)
    b. felháborodik a kérdésen, számonkér, mivel a kérdezők nagy része erre nincs felkészülve, a meglepettség rajta is látszódik, vagy válaszol vagy nem, de az alany távozik (alkalmas lehet akár felsővezetésre is)
    c. gúnyosan/durván visszakérdez, ha a b variációra fel is készült a kérdező, erre szinte lehetetlen... (multinál munkára gyakorlatilag alkalmatlan, de cégvezetésre - nem multi, de akár saját, akár más tulajdonú - alkalmas lehet)

    Egyre jobban azon vagyok, hogy multinál nem fogok (eddig sem nagyon akartam, de hát a szükség nagy úr) elhelyezkedni... egyszerűen nem illik bele az én ''munkamorálomba'' ! Nem sokmindent tűrök el a ''felettesemmel'' szemben, max annyit, amennyit a törvény is megenged neki.
    Munkaidőn (nem a cég területén) kívül pedig nem a felettesem, hanem egy egyszerű hétköznapi ember...

    ...le lehet hülyézni, lehet mondani, hogy nem vagyok normális, de ez az én véleményem...minden ember más, van akinek megy, van akinek nem...
    nincs bajom azokkal, akik multinál dolgoznak, nekem csak a rendszerével van gondom

    Egyébként nemtom mennyire lehet még előásni, de lehet érdemes lenne rákeresni a guglival:
    ''Szombathely, verés, alkalazott/dolgozó, multi/multinacionális, felettes''
    nemrég olvastam, hogy lezárult a ''dolog'' és a céget erősen megviselte a végeredmény anyagilag

    sorry a hosszaságért, de nem áll szándékomban többet erről nagyon beszélni

    [Szerkesztve]


    Jelenleg olyan döntés elött állok, hogy könnyűgép kezelő képesítést szerezzek (és a szakmámtól eltérő munkát vállalok, de jó fizetésért) vagy kereskedő-boltvezető tanfolyamra jelentkezek (fél év) és akár vállalkozást is indíthatok, vagy résztvehetek egy számítástechnikai cég megalakulásában...
    a másodikat a hossza miatt egy kicsit rizikósnak tartom, az elsőről még nemtok semmi részleteset.

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #267 üzenetére

    nekem van :DDD
    havi kettő a minimum amit le kell adni, abból egy saját keresésű, nem lehet meghírdetett állás :( de nem kell pecsételtetnem, csak be kell írni a cég nevét, a kapcsolattartó/az a személy akivel beszéltem, dátum, a cég elérhetősége (telefon-mail-cím-stb), munkabeosztás
    pecsét csak akkor kell, ha kiközvetítenek valahova, de akkor nem számít bele az a fenti kettőbe...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #269 üzenetére

    szerencsémre eddig mindig volt olyan, hogy ismerős segítségével jelentkeztem olyan helyekre, amik nem voltak meghírdetve, nomeg szépen körbelevelezem a környék minden cégét, akik a számítástechnikában valamennyire is érdekeltek...
    az is egy poén, hogy nem csak nem lehet meghírdetett állás, hanem csak a megjelölt formában kereshetem fel a cégeket (még szerencse, hogy bejelöltettem mindent: személyesen, telefonon, levélben, faxon, interneten), és csak a megjelölt munkakörökben kereshetek. Tehát hiába jelentkezek portásnak egy irodaházba, nem fogja elfogadni az ügyintéző, mert nem a megjelölt munkaköri besorolásba van (az-az nem a végzettséghez tartozik).

    A mostani ügyintézőm meg egy bal*asz. Multkor azért kaptam lebaszást, mert egy nappal korábban hívott be (nekik a számítógépes rendszerben előre meg kell adniuk, hogy kit mikorra hívtak vissza), mint amit nekem a könyvembe bepecsételt... nomeg teljesen úgy néz ki mikor tölti ki a papírt a lejelentett munkákról, mintha egész hónapban arra a kettő állásra adtam be pályázatot...
    ja és a legjobb, hogy most jár le a 3 hónapom, utánna már nem kapok elhelyezkedési támogatást (régen munkanélküli segélynek hívták), de havonta meg kell jelennem és bemutatnom a 2 munkahelyet...
    jövő hét elején megyek be hozzá, és kiverek belőle valami tanfolyamot, amit végre támogatnak és nem nekem kell oktatót keresnem...

    egyébként most eljutottam arra a szintre, hogy nemérdekel, hogy nem tud alkalmazni, de legalább had adjam be az önéletrajzom és írjam be, hogy jelentkeztem...

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #271 üzenetére

    mi a párommal csak a szomszédba készültünk (ausztria/németo.), de neki most sikerült elhelyezkednie, tehát egyelőre ez most kilőve
    ha egyedül lennék, valószínű, hogy dobbantanék én is... így viszont most maradok :(

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #273 üzenetére

    igaz engem is sokat kellett győzködni, de bentlettem volna egy költözésben... közben nézegettem máshol is, nem kizáró, ha utazgatni kell a munka miatt, bentvolt a költözés országon belül is, de Pest fele nem akartunk menni, Gy-M-S megyében az elmult hónapokban 2 állást találtam, ami kb. jó lett volna a végzettségem alapján, abból az egyik kiesett, mert 3 külömböző nyelvet kellett volna tárgyalóképesen beszélni/írni (még a németet megoldom kb fél év alatt, az angollal megértetem magam szóban most is ha nagyon kell, de még 1 nyelvet megtanulni, na az már nekem kicsit sokk) a másik lehetőség meg valami olyan településen lett volna, ami rajt sem volt a térképen normálisan...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #275 üzenetére

    gondolom, nem azért a pénzért dolgozol kint, mint itt dolgoznál hasonló munkakörben :DDD

    Dolgoztam az építőiparban évekig, nem bánom, szerettem csinálni és jó pénz volt, még akkor is, mikor egy egyszerű sm voltam...később meg már elég sokminden ment és csináltam is (falazás, hidegburkolás, beton/vakolóanyag keverés, előkészítés, és megtanultam festeni apósom révén). A gáz az, hogy ott sincs most semmi lehetőség, eléggé pang az is, én meg 1,5 évet kihagytam, hely nemnagyon van..

    Nem várok már régóta az igazi melóra...most vagy kereskedő boltvezető képzést újítok be (lássuk be, hogy ezzel sem biztos, hogy sokat segítek magamon, de később még jól jöhet) vagy pedig könnyűgépkezelői képesítést szerzek és elmegyek targoncázni egy raktárba (erre most elég sok embert keresnek normális fizetéssel, de feltétel a targonca vezetői engedély)

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tildy #291 üzenetére

    hasonló rendszer nálunk is felmerült, de most a Páromnak sikerült találnia egy jónak nevezhető munkát (egy autókereskedelmi cégnél a német beszerzésért felelős)...
    most én is itt keresek valami főállást... és nem kifejezetten a szakmámba

    ragazzo - nem, az ilyen emberek ált. napi nyolc órát sem dolgoznak...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #297 üzenetére

    ''2 szot tudtam angolul yes, es no, de a masodikat nem is jol, mert azt hittem nem -et jelent, de kiejtve azt jelenti, tudom''
    akkor mehetek én is, ennyit tudok én is :DDD (na jó kicsit többet)
    már pumpálom a gumicsónakot...

    ''nincs is szarabb mint melo nelkul, raadasul konnyen hozzaszoksz''
    az első pár hétbe télleg örültem a nyugalomnak, főleg, hogy kihagyhattam a karácsonyi és a két ünnep közötti idegeskedést (mikor érek haza, mennyi marha akar ilyenkor még vásárolni, stb.)

    2 hete viszont már egyszerűen nem bírom itthon, ma is a falat kapartam...igaz, hogy megcsináltam/megcsinálok minden elmaradt itthoni munkámat, de már nincs pénz, hogy folytassam :(

    Csütörtökön megyek a munkaügyibe, keresek valami rövid ''továbbképzést'', hát az segít valamit...ha az sem, akkor megyek ipari alpinistának, vagy favágónak... :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #300 üzenetére

    ami a munkám mellé kellene, abból szinte semmit nem támogat... egyedül talán a boltvezető/kereskedő érne valamit, de az 4-6 hónap.
    Ha valami ésszerű időtartamos a könnyűgépkezelő, akkor azt valsz megcsinálom, a semminél jobb, és egyre több raktárost keresnek targoncavezetői vizsgával...
    A favágóval az a baj, hogy ott is 99%-ba kell a motorfűrész kezelői engedély :F

    Csütörtökön informálódok...meglátjuk mi lesz, de még nem jöttem ki úgy a munkaügyi központból, hogy ne lettem volna tiszta ideg.

    A nem támogatott képzés sem lenne rossz, csak hogyan és miböl fizetném ki?

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #303 üzenetére

    egyáltalán nem befolyásolsz... :DDD
    elhiheted, hogy nekem is megfordult a kobakomba, amit mondtál...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #306 üzenetére

    akinek kisbabaja van, szuleinek szugsege van ra, egy honapra sincs eleg penze, az ne vagjon bele

    a megfelelőt aláhúztam... :DDD

    írtam az off-ba, hogy ne ezt offoljam szét

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz T. Almeida #312 üzenetére

    ha valaki jó infós állást akar kapni, tudjon angolul, németül, franciául anyanyelvi szinten, emellett, ha még japánul is tud, az a legjobb :DDD
    az első három bent volt egy pályázatban - egy multihoz kerestek szakembereket

    egyébként télleg kell az az _is_ de cégfüggő
    2 napja egy német tulajdonú multinak (itt a válasz miért nem jelentkeztem) az állásajánlatát olvastam, amiben nem angol, hanem német nyelvtudással kerestek informatikust...

    ami nagyon feldühített még multkorában:
    egy biológia-kémai szakon végzett tanár rendszergazda minősítésben dolgozik az ibm-nél, csak azért mert van felsőfokú végzettsége és társalgásszinten megy neki az angol
    szakmai hozzáértés nem kell, mert majd angolul lediktálják neki a központból, hogy mit kell tennie...

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    Az biztos egy ''jól működő'' és versenyképes gazdaságban mind a jól képzett szakmunkásokra és diplomásokra is szükség van és persze az is hogy a különböző szinteken melozók ne ugy nézzenek egymásra , mint ördög a szenteltvizre.

    szvsz ez a lényeg...

    a munkaügyiben rengeteg analfabéta és idióta dolgozik :(((
    természetesen tegnap megint nem tudtam elintézni a tanfolyamot, mert az ügyintézőm szabin van, és jövő hét vsütörtök délután lesz végleges tanfolyam lista (szerintük).
    gyakorlatilag már ki vannak rakva a tanfolyamok, az időtartamuk, és hogy hány főt támogat a munkaügyi központ... :F ez nagyon nem értem
    ha lekésem megint a jelentkezést, akkor ''irgum-burgum'' lesz

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #317 üzenetére

    más ügyintéző? meg sem merem kérdezni...még a végén megsértődnek rám, és mégjobban leszarják a fejem
    háááát ha lekésem, akkor keresek egy másik ügyintézőt, akinek az ajtajára az van kiírva, hogy ''igazgató''... (aztán ha máshogy nem megy, addig ütöm amíg nem ''ügyintéz'' el nekem mindent amit kell)

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ragazzo #319 üzenetére

    nem rossz dolog...
    anno a jogi és vállalkozási ismereteket oktató tanár tartott pár órát, amin ilyesmiről volt szó... testbeszéd, mimimák, egy állásinterjú menete, mikéntje, mikor mit szabad, mit nem.
    Egykülföldi fazon írt egyszer egy könyvet a testbeszédről illetve a mimikáról (a címére nem emléxem), érdemes elolvasni.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz myrra #321 üzenetére

    amire én gondoltam, az nem pont erre tér ki...
    csak egy pl:
    kézfogásnál - tenyér lefele néz (uralkodó, domináns, vezető...), felfele (alávaló, beosztott, meghunyászkodó), vagy pedig függőlegesen áll a kéz (passz, ez tök normális, arra már nem emléxek, hogy erre mit írt a könyv), és ide tartozik a kézszorítás erőssége is...

    Az, amit a HR-esek csinálnak, azzal én sem értek egyet (ha visszailvasok egy kicsit, magad is láthatod), de ők nem is ezt a könyvet olvasták/tanulták. Ebben nagy része etika, illemtan.

    Nemcsak ez a kormány felelős a jelenlegi helyzetér, és bármelyik kerül hatalomra, nem lesz jobb... a multiknál nem fog változni a felvételiztetés, a munkanélküliség drasztikusan nem fog csökkenni (addig, amíg minden évben ilyen nagy mértékű túlképzés van)... politikáról ennyit!!!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz Thyb #322 üzenetére

    az, hogy mennyivel nagyobb képet írsz le magadról, nem úgy szürhető le, hogy feltesznek egy-két kényes kérdést...
    egyszerűen el kell jutni arra szintre, mint régen - ha rendszergazdát keresnek, nem faggatni kell hülyeségekről, hanem odaállítani egy gép mellé, és mutassa meg mit tud.

    Kőművest úgy választasz, hogy megnézed a viselkedését, és hogyan reagál kényes kérdésekre? (jó, ez télleg egy morbid példa :DDD ) Jól elver a serpenyővel, temeg nézegethetsz... nekem tökéletesen elég, ha egyenesen falaz, egyenletesen pucol és ért ahhoz, amit csinál.
    Az rohadtul nem érdekel, hogy káromkodik, munkaidő után iszik, verekszik...a munkát jól megcsinálja és kész!!!

    Ha még1szer pályaválasztás elött állnék, akkor nem biztos, hogy IT irányba indulnék el (igaz most sem arra szándékozom folytatni)

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz Thyb #326 üzenetére

    Tudok olyat aki megcsapta a HR-est.

    és felvették? Velem sem járnának jobban...az egész szvsz ott van elbaszarintva, hogy olyanokat raknak oda felvételiztetni, aki szinte semmit nem lő sem a szakmához, sem a felvételiztetéshez. Egy ilyen stressz interjút kipróbálnák. Valsz nem bántanám az ipsét bent, csak ha túllépi a határt (pl. ''belekeveri a családtagjaimat'')... de megvárnám, míg végez a ''munkával'' :(((

    egyébként nemtom, hogyan lehetne egy logisztikust tesztelni, nem értek hozzá (biztos van aki tudja mit kell kérdezni tőle, mit kell csináltatni vele), de biztos nem azt kell megkérdezni, hogy d*g*tt-e tegnap este, vagy egyéb szépségek...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz biker #328 üzenetére

    mondjuk azért télleg nem kell üvölteni, de ha számolás közben megkérdezik töle, hogy mikor .... utoljára :DDD háááááát

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz Bankár #332 üzenetére

    egyszerűen: teljes foglalkoztatottság - aki dolgozni akar, az dolgozhat, mert van hol...
    aki meg nem akar dolgozni, csak a különféle pénzekért áll sorba, az meg akkor sem megy el dolgozni, ha lenne hova :(

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz _Yvorl_ #340 üzenetére

    egy multi kb. 3 hónapja hirdet egy műszaki rajzolói állást már az elején jelentkeztem is hozzájuk egy fejvadász cégen keresztül. Kb. 3 héttel később egy másik fejvadász cég hírdetett szintén egy műszaki rajzoló állást, hát beadtam arra is, miután beszéltem az ügyintézővel és nagyon késséges volt, megfelelőnek találta a végzettségem...
    kb 2 órával később hívott, hogy a cég visszadobta a jelentkezésem, mert már más úton beadtam. Ekkor biztossá vált számomra, hogy egy és ugyanaz a cég. (talán fentebb le is írtam, hogy mi is történt ezután az első fejvadászcégnél)
    A lényeg, hogy szombat reggel kicsit kótyagosan olvasgatom az újságot és látom, hogy most a multi saját maga hirdeti az állást. Hát bassza meg, beadtam megint... nemá, hogyha nem talált normális jelentkezőt eddig, engem még arra sem méltat, hogy behívjon és megnéze, hogy értek-e egyáltalán a rajzoláshoz. :(((

    nem csak végzettségemnek megfelelő és az alatti munkára adok be jelentkezést, hanem olyanra is, ami kb 80%-ban felel csak meg a képesítéseimnek.

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz (ÉN)közPONT #397 üzenetére

    valami hasonló példa:
    ex munkahelyemen nyár elején kollektíve az egész társaság (3 fő) fizetésemelési kéréssel állt elő (akkor éppen 400huf/óra volt a fizetésünk, mellette minimálbérre voltunk bejelentve, a külömbözetet pedig kp-ba fizette - jóval többet dolgoztunk egy hónapban a megengedettnél) az ajánlatunk 500huf/óra lett volna (több, mint 1,5 éve nem volt fizetésemelés), amiből engedtünk is volna (igaz ezt az összeget tartottunk akkor reálisnak). Egy este gondolkodási időt kért, majd még aznap este felhívta egyik kollégám (x), hogy kivan zárva, nincs semmilyen emelés, még 1 embert ki is kell rúgnia, akkor talán a másik kettőnek tud fizetésemelést adni...másnap reggel mindenki várta, hogy őt fogja megnevezni, hogy csomagolhat...nemtette, de jelezte, hogy akinek nem tetszik mehet, egyébként is nehezen fizet 3 embert...
    Beletörődtünk, közben voltak problémák a szabadságolással, mert minden áron szerették volna, ha azt a nyári időszakban kivesszük...végülis én kezdtem 1 héttel szeptember közepén, majd az egyik kollégám (x) 2 héttel, utánna meg jött volna másik kolléga (y), aki úgy időzítette a szabadságát, hogy egy tanfolyamra/előadásra el tudjon utazni pestre, meg a fogorvosához is bejelentkezett...a főnök sztornózta a szabiját, mert kellett a létszám attól a héttől, mert egy kicsit elszámolta magát egy megbízásos munkával...
    októberben megkezdődött a hajtós időszak, elég komoly túórákat csináltunk, a fönökünk felesége is bejárt ''segíteni'', igaz kész műszaki analfabéta, ált. csak hátráltatott. (y) kollégám november első hetében egy munka utáni ''kocsmázás'' másnapján bejött a cuccaiért és bejelentette, hogy mivel nincs megelégedve a fizetéssel, nem kíván több napot itt dolgozni (a főnök erősködött a felmondási idővel, de mivel kissebb zűrök voltak a bejelentésünk mikéntje körül, ezért nem nagyon pattogott). 2-en maradtunk + a vezetőség... természetesen embert nem vett fel, mert minek... fizetésemelést nem kaptunk, csak mikor visszaszámoltuk a havi hizetést, akkor láttuk, hogy jólelkűen adott 30 forint fizetésemelést.
    (x) kollégám decemberben jelentkezett egy másik céghez, ahol jan. 1-el kezdhetett is, de hogy a decemberi hajtást már nem várja ki, ezért felmondott dec. 16-án (vagy 15-én :F )
    előző nap azon gondolkodtam, hogy én felmondjak, vagy elötte álljak elé és kérjek valami borsos fizetésemelést, ha nem adja meg, akkor meg húzzak én a francba...
    na aznap délelött a főnök szólt a feleségének, hogy vigyen magával a friss levegőre, attól talán felébredek, magamhoz térek... kicsit bepöccentem. Nem sokon múlott (talán azon, hogy aznap még nem sikerült kávét innom), hogy nem csaptam le ott helyben (jó 20 centivel alacsonyabb és kb 40kg-al nyüzügébb nálam)...kolléga visszaért, közölte a jó hírt, majd 2 másodperccel később én is :DDD jött, hogy felmondási idő, meg neki még ez a nap kell, meg az egész hetet végig kell dolgoznunk (rendkívüli felmondással mondtunk fel, ahol a felmondási idő 15 nap) - természetesen, ha be is jártunk volna, abban nem lett volna köszönet... no a lényeg a lényeg, du. 3kor már papírokkal a kezünkbe távoztunk...
    azóta akinek csak lehet megpróbál minket befeketíteni...nem baj, mi meg röhögünk rajta, hogyan hanyatlik az üzlete (a szomszéd sztech cég felhívta (x) kollégám, hogy mi a rákot csinálunk a szervízbe, mert a harmadik ügyfél megy át tőlönk hozzájuk, hogy nem tudtuk megcsinálni - válasz: sorry, már nem dolgozik ott egyikünk sem :DDD )

    ja! természetesen közben ő is dúskált a pénzben, felújítatta a saját illetve a szülei házát, új nyilászárókat vett, új garást építtetett, stb...

    háááát egy kicsit hosszú lett, sorry

    Read only...

  • net84

    őstag

    igazából elbasztuk, mert október közepén kellett volna felmondanunk, akkor talán még érzékenyebben érinti a dolog és meggondolja 2x, hogy legközelebb kivel baszakodik :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz mahatma #411 üzenetére

    a mai világban? itt már szinte minden részletkérdés... lényegtelen, hogy mi van a munka törvénykönyvében, neked muna kell, én alkalmazlak, ha nem tetszik, mehetsz, veszek fel mást...lesz aki ilyen feltételekkel ennyi pénzért elvállalja :(

    Thyb - akkor én is belemennék, sőt, ha annyit ad egy hónapban, de nem jelent be (vagy csak valami kissebb összegre), az sem érdekel (egy darabig...):DDD

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz mahatma #430 üzenetére

    egyet értek veled...sajnos ez lett a magyar emberkből... A gáz az, hogy nincs traktorom, amivel odaköltözhetnék a parlament elé tüntetni :DDD

    ha csináltok pártot, és rátok szavazok !!!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz _Yvorl_ #434 üzenetére

    sőt! kopogtatok is az érdeketekbe kopoktatóért :DDD

    próbálom hívni a munkaügyi központot az esedékes tanfolyam ügyében, hát nem nagyon akarnak velem beszélni, mert nemigazán veszik fel a telefont :(

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • net84

    őstag

    felvették a telefont a munkaügyibe (nekem ez ma haladás volt), 2x is... de mind a 2x akit kerestem, nem volt bent vagy nem volt a helyén...hívjam később

    a tróger törje az árkot, arra van.
    mindenféle senkiházinak ne is adjanak hitelt..
    aki el képes végezni bármilyen felsőoktatási intézményen bármit, már nem kell árkot ásnia. ez mindig is így volt, és így is lesz.


    pedig némelyik igazán áshatna árkot!!! főleg, ha diplomával olyan jól tudja, hogy hogyan is kell kinéznie :DDD
    sajnos nem egy példát tudok - azért mert valaki szerzett egy építészmérnöki diplomát, nem biztos, hogy tudja hogyan kell házat építeni és normálisan tervezni :(((

    Ástam én is árkot, sőt, ha magamnak kell, most is kiásom - megha végre lenne megint normális munka megint ásnák, törnék...stb. ugyanis sokkal jobban kerestem ezzel a munkával, arról nem is beszélve, hogy a munkaidő az 8 óra volt!

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz tiv61us #480 üzenetére

    én élnék szívesen kint :) annak ellenére, hogy igazi magyarnak vallom/vallottam magam...
    de ehhez hozzátartozik, hogy piros-fehér-zöld a zászlónk, forint a fizetőeszközünk, magyar zászló van a rendszámunkon, magyar az anyanyelvünk, stb.
    no ezek közül párat már ''hazavágtunk'', párat még ''haza fogunk vágni''
    szívesen maradnék itthon, élnék itt, dolgoznák itt, de valahogy egyre nehezebb azt kell hinnem :(
    Ha alkalmam nyílna rá, hogy akár egy rövid időre is de kimehessek, nem haboznék - hátha kintragadok és éldegélek kint ''boldogan'' - attól még magyar leszek...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák