Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz _Yvorl_ #340 üzenetére

    egy multi kb. 3 hónapja hirdet egy műszaki rajzolói állást már az elején jelentkeztem is hozzájuk egy fejvadász cégen keresztül. Kb. 3 héttel később egy másik fejvadász cég hírdetett szintén egy műszaki rajzoló állást, hát beadtam arra is, miután beszéltem az ügyintézővel és nagyon késséges volt, megfelelőnek találta a végzettségem...
    kb 2 órával később hívott, hogy a cég visszadobta a jelentkezésem, mert már más úton beadtam. Ekkor biztossá vált számomra, hogy egy és ugyanaz a cég. (talán fentebb le is írtam, hogy mi is történt ezután az első fejvadászcégnél)
    A lényeg, hogy szombat reggel kicsit kótyagosan olvasgatom az újságot és látom, hogy most a multi saját maga hirdeti az állást. Hát bassza meg, beadtam megint... nemá, hogyha nem talált normális jelentkezőt eddig, engem még arra sem méltat, hogy behívjon és megnéze, hogy értek-e egyáltalán a rajzoláshoz. :(((

    nem csak végzettségemnek megfelelő és az alatti munkára adok be jelentkezést, hanem olyanra is, ami kb 80%-ban felel csak meg a képesítéseimnek.

    Read only...

  • Thyb

    senior tag

    válasz _Yvorl_ #340 üzenetére

    Azokkal acégekkel ahol nincs komoly háttérnév Image -ahogy azt mondani szokás- a komoly multtal és tapasztalattal rendelkező értékesitők nem foglalkoznak, hisz ott várhatóan nagy forgalom, és ez által nagy jutattás sem lesz. Lehet, hogy a fix munkahely ilyen körökben nem versenyképes, vagy benne volt a hirdetésben, hogy + jutalék, ami alapból azt a feltételezést dobja fel, hogy akkor minimálbér+ jutalék az eladások után. Ismeretlen cégnél ez nem megy, hisz az eladás minimális.
    A felsőoktatási redukcióra pont volt egy elméletem tegnap a pholitikán, miszerint bevezetnék egy 1 éves szürőt, és csak az arra érdemesek, vagy arra a szakmára fogékonyak mehetnének olyan állami fősulira egyetemre, akik megfelelnek egy ott elvárt követelménynek. Az iskoláknak is redukálnám a létszámát. Vehetnek fel több diákot, de állami pénzen csak annyi diplomást képezzünk ki, akikre nagyjából szükség lesz, majd a diplomaszerzésük idején. Itt figyelembe kell venni a szórást, mert közgazdászok szétszóródnak minden felé, és ez mindig is igy lesz. +10 % de nem több. A többiek is elmehetnek fősulira ha fizetik. De mivel igy az elit jótanulók mind az állam iegyetemekről kerülnek ki, igy jobb lesz ha a többiek el sem kezdik, mert azok lesznek majd preferálva akik állami pénzen tanulnak. Szerintem a mindenkinek ingyen diplomát az nagyon a volt rendszer találmánya és semmi szükség rá.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Új hozzászólás Aktív témák