Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz HagaNRG #6812 üzenetére

    A második lesz az :K
    Saját részre biztos nem vennék ilyet (mármint használtat), hiányzik nagyon hogy békés netezés közben letiltsák a beépített modemet :DDD

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • glaci

    őstag

    válasz HagaNRG #6812 üzenetére

    Szia!

    Hát, inkább az utóbbi!
    Természetesen az előfizetést továbbra is kell fizetnem! (Sőt, ha a vevővel megeggyezek, hogy a hozzá tartozó kártya esetleg nálam marad, akkor még használni is tudom, de nekem nem ez a lényeg.)
    Azért akarok ilyet venni első körben, mert a konstrukció a Vodánál olyan, mintha részletre venném, csak éppen a részletet nem külön, az előfizetési díj mellett kell megfizetni, hanem a hozzá tartozó internet csomag előfizetési díjába van "gyárilag" beépítve.
    És ez nekem azért jó, mert az internet előfizetést tudom a VBKJ keretösszegemből fizetni (Ami most, hogy változtak az adózási szabályok, nehezen költhető el értelmesen, és praktikusan.), így tulajdonképpen a kezdeti "önrészen" túl nem kerül plussz pénzbe, mert a "törlesztőrészleteket" mind visszakapom a VBKJ -ból! (Tehát nekem az internetben számlázott törlesztőrészlet a lényeg, az, hogy NET is van hozzá, már csak bónusz!)

    Ha megtartom, ennyi a dolog.
    Ha eladom annyival bonyolultabb, hogy az előfizut (törlesztést) még ugyanúgy fizetem (meg persze utánna visszakapom), de közben tulajdonképpen már nem arról a konkrét gépről van szó, hanem arról, amit az eladása után az árán vettem!

    Tehát ezesetben lenne egy subnotim, ami egyszer 30K önrész + valamennyi ráfizetés lenne a külömbözet miatt, azon kívűl pedig többe nem kerülne, mert a maradékot a VBKJ internetből fizetném / törleszteném.

    Tehát ebben semmi átverés nem lenne, csak nekem egyszerűen így lenne praktilus! Ennyi!
    Remélem így már érthető!

    Ha van még kérdésed, írj bátran!

    Üdv.:
    Laci

    Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Új hozzászólás Aktív témák