Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!
    Kellene nekem egy kis TUNING HELP! Nem most akarok először procit tuningolni, szóval csináltam már egy pár alaplapnál, de most nem tudom mi lehet a baj. Egy K8N-SLI alaplapom van de valamiért a proci FSB-jét, ami egy 3700+ San Diego nem tudom 240-ig sem felhúzni. A procinak bírnia kellene mert egy Asus A8N-SLI alaplapom volt ez előtt és abban lazán ment 280-as FSB-vel 2900MHz-en is.
    Leírom, hogy miken állítottam, azért, hogy nehogy az legyen a gond, hogy valamit kihagytam, mert MSI alaplapom még nem volt és látam olyan opciókat amik nem nagyon vágom, hogy mire valók. Tehát:

    - High Performance Mode: Manuál (van ez az Optimized mód is bár nem tudom pontosan, hogy mit takar)
    - HT5X ->HT4X
    - Dinamic overclocking: Disabled
    - HT Width: 16 16 (ezen nem változtattam mert nem tom pontosan mi ez és hogy tuning esetén változtatni kell e rajta)
    - A CPU Ratio-t csak 9-re állítottam nehogy túlhúzzam
    - CPU Voltage: hát elvileg ennyi tuningot el kellene bírnia feszkóemelés nélkül is, de kipróbáltam 1.4 és 1.420-on is.
    - Az Extra CPU Voltage mire jó? Ill. értem én de miért rakták ezt külön menübe és miért jó az hogy it a beállított core feszülséget lehet százalékosan állítani? Vagy mégsem jól értem?
    - A memóriákat próbáltam AUTO-n hagyni és manuálisan is visszavenni 133MHz-re is, így elvileg 240-250es SFB mellett is olyan 200(400)MHz-en mennének.
    A késleltetésekhez annyira nem nyúltam, csak a CL-t állítottam 2,5-ről 3-ra, de ez sem oldotta meg a problémát.
    Nincsenek nagy tuning memóriáim, de már több alaplapban is szolgáltak nálam és nem volt velük gond és mint írtam is az előző ASUS alaplapomba a procit ugyan ezen memóriák mellett lazán hajtottam 280-as FSB-ve, de lehet még 300-al is, nem emlékszem pontosan.

    Tehát mi okozhatja ezt az antituningos problémát, mit nem állítottam be jól stb.?

Új hozzászólás Aktív témák