Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz #16820480 #27126 üzenetére

    Ez igen érdekes amit írtok Kemcsoval...annak idején - hangfalas koromban - már megjelent a sanyi mindidisc rendszere, (igen komolyak voltak, minőségükre jellemző hogy manapság is 100 ezer forintos kategória egy-egy darab) de akkoriban erősen hallható volt a különbség, mondjuk egy Wadia vagy Levinson CD játszóhoz képest (szándékosan nagy neveket daráltam)....nem vakteszten, hanem mindenki által..kisebb dinamika, alacsonyabb részletesség, kisebb tér...olyan elnagyoltabbnak festették le a nagy fülek...

    Persze ez adódhat ebből a füles érából is...itt úgy látom szinte minden mindegy, és minden egy teljesen hamis alapra építkezik...már a térszemlélet is...úgy látom minden valamire való minőségi igény megdőlni látszik... (kábelek nem, cd vs mp3 nincs, tér teljesen mind1 hogy helyes-e, max megfordulnak a hangszerek...stb)

    Egyáltalán azon csodálkozom hogy hallotok különbséget lejátszók és fülesek között...persze ironikus felvetés, de azt hiszem a tisztán pragmatista, megközelítés sem ad helyes eredményt...szerintem ezek a különbségek javarészt hosszú távon érzékelhetőek...arra pedig senki nem vállalkozik hogy abx teszteken hallgasson folyamamtosan (PC-n lógva állandóan) mindent és jegyzeteljen...jobbára belehallgat, tesztel és kész...

    Szerintem a zenehallgatás több ennél, nem látom értelmét az ilyen - egyébként igen meghatározott idejű - összevetéseknek...

    Mostanság jött elő nálam ugyanis a hosszú távon zavaró hang effekt - gondolom ezt is cáfoljátok, ilyen nincs, valami jó vagy nem - aminél egy hangkép rövid távon lehet nagyon impulzív, magával ragadó, tehát technikai értelemben szinte tökéletes, hosszú távon pedig kissé (vagy nagyon ) idegesítő..

    Na ilyen különbségekkel is számolni kell, persze mondjuk a kísérleti fizika, nem erről szól, megértem álláspontotokat...csak fogadjátok el, hogy a pillanatnyi jellmezőkön kívül - mp3 is leadja a megfelelő frekvenciát, hangokat, tömörítve, tehát értelmetlen tömörítetlenebb anyagot használni helytakarékosság miatt - vegyétek kérlek figyelembe hogy vannak más paraméterek is ha úgy tetszik...

    Ja hogy ezek nem mérhetőek? Ezért hablaty az egész és placebo? Igen, erre a olacebora épít a Martin Logan, Mark Levinson, Wadia, Jadis és társai...és persze ezért fejlesztették ki a DVD-A és SACD szabványt is..

    Nem menjetek fotósnak...ott csak a szubjektivitás, egyéni megítélés hozhat eredményt :D

    De felteszem a kérdést...ha felfelé ennyire nem hallunk, és teljesen mindegy - bár Sheratan már megemlítette az otthoni több milliós rendszereket - akkor ez igaz lefelé is? Tehát matematikailag ha egy függvény permanens képet mutat egyik irányba akkor a másik irány is valamilyen folytonosság szerint indukálódik...vagyis a legtrehányabb tömörítést sem lehet hallani?

    Én mindenkinek egy cselekvést javaslok; egyszer menjen el egy high-end show-ra (lehet már MO-n nincs is) és hallgasson meg mondjuk egy analóg lemezes felvételt egy 50-70 milliós rendszeren...hunja be a szemeit és mondja sűrűn...nincs különbség...ez csak káprázat...

    Mert igaza lesz...ez bennünk keletkezik, tényleg nincs különbség...ugyan úgy biteket hallgatunk...

    Elnézést kérek mindenkitől akinek érzéseit megbántottam, nem volt szándékos...csak merengtem...

Új hozzászólás Aktív témák