Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    junior tag

    válasz ledgeri #67755 üzenetére

    Köszi, így most értem, hogy olyanra használtam volna megúszásosan a szinkronizálást, ami nem a célzott funkciója. (Meglehetősen hányattatott körülmények álltak elő, az is nagy szó, hogy most működni képes a régi laptopon a Firefox, szempont lett a minimális másolósdis macera, mert adatmentéskor elbaltázták a régi op.rsz-ét.) Tehát igen, számomra a későbbi szinkronizálásnak nincs jelentősége.

    A 2. lényege az lett volna, hogy belépett állapot fenntartása nélkül használható-e az elérendő Firefox felület, kihasználva a szinkronizálás számomra kellő előnyét.

    1. Az alapcélomhoz a szinkronizálás tűnt a legegyszerűbbnek. Fura, hogyha ezzel nem megoldható a célom, funkcionálisan minden adott, csak egy lépés kellene.

    - A Session strore-ozást jól elrejtik fejlesztői felület alá, továbbá az amúgy magyar Firefoxom konkrétan nem tesz semmit elérhetővé a Munkamenet tárolóban: "Nincsenek adatok a kijelölt kiszolgálóhoz.". (Ha nálad az a Session store, de gondolom, az.) Szóval állítja, hogy nincsen adata, csak tényszerűen nekem van pár száz jól ismert és látható lapom. Nem megállapítható, hogy a fenti baj idegyűrűzése okán-e, a lényeg, hogy ez nem tűnik járhatónak.

    - A Profil mentéses út csak akkor működik, ha a meglévő mappát az újról kitörli az ember, azaz jobb híján másból nem tud indulni a Firefox? Ez azért sajnálatos, mert valóban, kényszerűen időközben lett pár tucat szükséges lap a steril Firefoxból nyitva. Ezért kellett volna valahogy egy egybeömlesztő végeredmény.
    Az átmentett profilt hogy lehet egy külön Firefox lapra behívni? Akkor majd oda behúzogatnám az újonnan előállt lap füleit, amiből értelemszerűen kevesebb van.

Új hozzászólás Aktív témák