Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz .mf #57655 üzenetére

    Sajnos nem annyira volt most praktikus mozogni, mivel ilyen hidegben ha sokat mocorgok akkor elmásznak a ruhák, és a legkisebb lyukon is egyből betör a hideg. Nyilván ez a helyzet is egy fokkal jobb lenne, ha lenne felcipzárazható motoros nadrágom, és a motoros csizmámban mentem volna, amibe betűrhető a nadrág. :B Ezt most így adta ki. Mondjuk a motoros kabátom így is fel tud kicsit csúszni a kezem és a derekamon, és akkor máris fázik a csuklóm meg a hátam... Na mindegy... :DD

    Nem tudom, mit jelent pontosan a "cövek túra motoros", én szoktam dülöngélni a nyeregben, hol befelé, hol kifelé, ahogy a helyzet megkívánja. Viszont kiülni tényleg nem szoktam, az SV-n nem igazán van rá szükség, úgy viszont sokkal inkább a hátrányai jönnek elő a póznak, pl. hogy nem lehet belőle olyan hamar irányt változtani. :K Egy GSXR-en tényleg ki KELL ülni egy nagyobb döntéshez, az SV-n erre nincs szükség.

    Én jól elvoltam a Cordura motoros kabát+Thermo bélés+vastag gyapjú pulcsi+vastag póló kombinációban, alul meg vastag mackó, és rajta vastag téli farmer. No, meg táli kesztyű, dupla zokni, egyik atomvastag téli, +sál +maszk a sisak alá. Főleg egy hosszú túrán azért nagyon észnél kell lenni, mert egy rossz választás, és csontig fagy a szerencsétlen motoros. Így vittem magammal mégegy garbót+zoknit+aláöltöző nadrágot, nehogy baj legyen, de szerencsére ezekre már nem volt szükség. :C

  • Xaels

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz .mf #57655 üzenetére

    Ami kegyetlen tud lenni az elgémberedésen kívül amikor átfagy és elkezd fájni mintha millió tűvel szurkálnák. Ugye motoron 50km/h-nál a menetszél miatt -10°C-al kell számolni a normál hőmérséklethez képest ami a sebességgel együtt ugyanúgy nő. Tavaly elkaptam egy ködös reggelt ilyen 3°C-al sima szövet gatyában és a köd ráfagyott a lábszáramra míg beértem.

    (#57654) HSM van 1-2 egész jó téli kesztyű, de azokért mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Olyan 30-40k körül. Richa Cold Protect GTX és a Held Freezer is elég jó kesztyű.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz .mf #57655 üzenetére

    Igazából fel voltam öltözve... atléta, aláöltöző, hosszúujjú felső és kabát... elindultam és rögötön éreztem,hogy kevés lesz, de ahogy melegedett az idő nem volt gond. Aztán felértünk az alacsony Tátrába és ott mikor megálltunk akkor a kabát téli bélését rögtön belecipzároztam, mert veszettül kellett.
    A nadrág alatt csak egy aláöltöző volt, nem volt gond. Egyetlen gond a kesztyű volt, a kezem az fázott. Ezért gondoltam,hogy kéne egy jó télikesztyű.

    A kiülős dolgot ki fogom próbálni. Én se szoktam, mert így is könnyedén döntöm bármerre, hazafele még félkézzel is, mikor kicsit pihentettem a balkezem...ezzel az ellenkormányzásos technikával. De a seggel elfáradt, így most ki fogom próbálni ezt a kis tornázást, hátha jobb lesz.

    Eddig azért nem ültem ki, mert tartottam a cikizéstől, hogy alíg kezdtem motorozni, full kezdő vagyok, de "a hülyegyerek már kiül a nyeregbe, mintha valami komoly menő lenne". :D

    [ Szerkesztve ]

    Peugeot 308 T9 1.6BlueHDi / MacBook Pro 13 / Samsung Galaxy S24 Ultra

  • tboldi

    nagyúr

    válasz .mf #57655 üzenetére

    Köszönöm, jól vagyok. :) Most jöttem haza 5 hét után a rehabról, mert a kontrollon kiderült, hogy a combcsontomból hiányzó darab még nem pótlódott egészen. Ezért nem léphetek rá a testsúlyom 2/3-ánál jobban, és a gyógytornász sem tud velem sok mindent kezdeni. Egy hónapot itthon töltök, és nov. 2-án megyek majd vissza, addig meg lesz még egy kontroll. Amit az ottani tornán csináltam, azt most itthon is folytatom, viszont nincs szobabicikli a háznál, úgyhogy... :D

    Az üggyel kapcsolatban nem történ semmi azóta, hogy 11-én kihallgattak. Annyit mondtak, hogy az ügyészség műszaki szakértőt rendelt el, és majd csak az ő véleménye után hallgatják ki a másik felet. Közben a megbízott kárrendező kiderítette, hogy a csődbe ment Astránál volt a nő. Eddig ennyi.

    Eladó Seiko automata karóra: https://hardverapro.hu/apro/elado_seiko_5_sports_srpj47k1/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák