Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • longwild

    aktív tag

    válasz DigitXT #35005 üzenetére

    Persze, hogy lemondok az elsőbbségemről, ha már le kell.

    Nem volt gyalogoscsalogatás :) Egyszerűen elindultak már a gyalogosok a két sávos úton már a zebrán voltak és akkor nem illik blokkolt kerekekkel 40-50km/ó sebességgel elkaristolni köztük irányíthatatlan 1,5-2 tonnával... Úgy, hogy a Te sávodban egy előtted haladó motoros is megállt már és annak még arra is ideje volt, hogy téged látva a visszapillantóban már döntse kifelé az álló motort a járda felé, mert ha belécsattan hátulról a terepes, akkor legyen még esélye megúszni...

    Tudod ez a tipikus esete a hogyan közelítsük meg a zebrát kérdéskörnek... Engem "elütöttek" gyalogosként pont ilyen szituációban. Szélső sáv megállt, elindultunk, belső sávban érkezett egy Corsa... Ez is alaptétel: vajon miért áll a külső sáv? Ilyenkor nem illik az álló sor mellett 50-nel "rongyolni", hanem kellő körültekintéssel kellene megközelíteni a sor elejének vonalát.

    Holttérben motorozás? Amikor a 60-as táblánál saját sávomban kerülök egy bringást, ő meg messzi hátulról a belsőben érkezett (60-70-80-al?, nálam mindenképpen valamivel gyorsabban) és sávot váltott???

    A holttérben motorozás az, amikor direkt, huzamos ideig a visszapillantó/autó holt terében közlekedünk. Az, hogy nem figyelte meg a driver, hogy az érkezésnek kinézett sávjában van valaki, az nem holt térben motorozás. Ráadásul azt nem figyelte meg, hogy az érkezési sávban ki megy előtte? Szimplán szart bele, vagy úgy gondolta, hogy "az úgyis csak 30-al szarakodik valami kis csettegőn én meg 70-el jövök, úgyis lehagytam már mert a tükörben nem látom akkor gyerünk kifelé a külsőbe"...

    A papa esetében végképp egy szót sem szólhat senki... Ha a papi a menetirány szerinti 0foknál szélesebben nézett volna, csak egy pillanatra balra sandított volna, már látta volna nem csak a robogóm elejét hanem engem is! Amikor már fékeztem, hogy ne húzzam meg a Thalia oldalát :D akkor én még oldalról ránéztem, hogy "faszt csinálsz". Azaz mellette haladtam, de nem a hátsó ajtó és a csomagtartó mellett, hanem én, mint driver mellette, mint thalia hús-vér driver mellett... Igazából fenntartom magamnak a jogot, hogy a papa még a visszapillantóba sem nézett bele, mivel már akkor észre kellett volna vennie... Mivel ha a visszapillantóra néz (kb30-45fokos szögben), akkor már rág látott volna engem is.

    szoftver szakmabeli && Beverly250

Új hozzászólás Aktív témák