Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz Topiccsendőr #134351 üzenetére

    Igazából. Te idejössz, és magas lóról mindenkinek mindig ellentmondasz. Ha kicsit a sorok mögé néznél, látdnád, hogy
    1. és talán legfontosabb: norbert1998-ban az 1998 a születési évem, azaz max 1 éve van dilpomám, ami nem helyes, 2 hónapja, és feltételezzük, hogy gimis voltam, akkor a szaktudásom jelentősen elméleti, és minimálisan gyakorlati: ami nem helyes, szakközepes voltam, szintén nem büfé szakon, és fúrtam már sokmindent, sokmindennel, nem kell elkezdeni feltételezgetni. Tehát akár az is elképzelhető, hogy a különöző bolygók és csillagjegyek együttállásaikor tízből egy esetén van is jó ötletem.
    2. Mindazonáltal az is megemlíthető, hogy egy jó kezdő mérnök SZERINTEM kérdez, és tanul, tiszteletben tartja a gyakorlottabb, akár papírforma szerint 1-2 kevesebb végzettséggel rendelkező véleményét és gondolatait. Mit is csináltam feljebb? Kérdeztem. A "mint mérnök" (mivel nem esett le neked, ezért kifejtem: ) arra utalt, hogy úgy mesélje el és fejtse ki az illető, hogy már láttam csigafúrót a csomagolásán kívül is, tehát nem fog olyat mondani, amit nem értek.

    Tehát nem, lánckerék biztosító lemezbe nem fúrtam még, de hol is mondtam én ilyet bárkinek? Ellenben csináltam már AM4 lefogatót fúrészlapból, ami szintén nem biliacél, sőt, a HSS fúrót kente. Mégis jó lett, hibátlanul üzemel évek óta az ezeréves Thermalright torony. Tolómérővel mértem a hengerfuratot? Jaj de jó, majd a kedvedért megveszem azt a szerszámot, amire (a te javaslataid alapján utánanézett, és hibámat elismert, hogy mégsem) több száz ezer forintot kéne költsek. A motor összeállt és megy, nem is akárhogy. Mi a kérdés akkor? Azzal meg szerintem gáz dobálózni, ha beismertem már vele kapcsolatban, hogy igazad volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák