Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz Topiccsendőr #132741 üzenetére

    Érdekes, mert a manual is azt írja (most hogy elolvastam ezt a részét is), hogy 2 hétnél további állás esetén vegyem ki, és tegyem töltőre. Azért a 2 hetet egy ilyen hobbieszköznél én erősnek érzem... nem mobiltelefon ez. Ennyi erővel lehetne rá valami gyorszárat is tenni :D

    A mostani akku állapotot másfél havi állással sikerült elérni, de nem ez tette be a kaput igazából, hanem előtte a novembertől májusig tartó állás. Csak akkor még amikor felraktam tölteni pár órára azután egész nyáron jó volt, igaz nem is állt ennyit. Most meg már a töltés is hiába neki. A két csatlakozó is enyhén sárgás volt most.

    Mi szívja le ennyire? Van valami konkrét az immon kívül, vagy szimplán minden?

    A nagyobb akksiban az lenne a logika, hogy pl egy 10 Ah-s az 20-25%-kal nagyobb kapacitás a mostanihoz képest, plusz az indítóáram is jóval erősebb. Tömegben 0.5 - 1 kg lenne az eltérés, szerintem annyit el tudok viselni.
    Vagy ez teljesen felesleges, mert azt is ugyanígy kinyírnám pár hónap állással?

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák