Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • etnies

    senior tag

    válasz zeus_2k14 #120593 üzenetére

    A vázra.

    Alpinestar közepes márka, árral arányos a minősége. Mugen Race nyugaton ismeretlen.

    "önmagam hite vagyok magamban"

  • martonx

    veterán

    válasz zeus_2k14 #120593 üzenetére

    Azt vedd meg, ami tetszik, kényelmes és elbírja a pénztárcád.

    Én kérek elnézést!

  • Madwe

    nagyúr

    válasz zeus_2k14 #120593 üzenetére

    Motoros ruhákra offszezon gyakran vannak akciók kb az összes boltban (motostarban is pl, ha már alpinestar)
    Motorok ára nem tudom mennyire esik le offszezon, a kínálat valamennyire tuti bővül, kereslet pedig csökken, uh jobban tudsz talán válogatni. Viszont valamennyit meg buksz a mindenféle díjakon, ameddig nem is hazsnálod

    [ Szerkesztve ]

  • zgospel

    őstag

    válasz zeus_2k14 #120593 üzenetére

    Szia,
    A Kawáról nem sokat tudok, viszont ilyen korú motoroknál én nem feltétlen a km óra állását nézném. Mármint ha visszatekerik neked 25 ezerre akkor nyugodtabb vagy, mintha 60 ezret mutatna? Lassan már közhely, de fontosabb, hogy megfelelően karban volt-e tartva, mint az hogy mennyi km van benne. Legalábbis ennél a kategóriánál. Meg nagy általánosságban fogalmazva.

    Az árhoz nem tudok hozzászólni, te tudod hogy neked mennyit ér meg. A használt motorok ára a korosodás ellenére is eléggé megugrott az elmúlt években.

    Motort mikor érdemes megvenni?
    Mindegy, nem láttam érdemi árkülönbséget az elmúlt években. Amikor megtaláltad azt ami tetszik és számodra a tuti vétel, akkor szerintem évszaktól függetlenül menj és vedd meg.

    Ruha:
    Miért csak ez a két márka került szóba?
    Fontosabb kérdés, hogy mennyit szánsz rá. Meg azért vannak még más szempontok.
    Általában a nagy márkák magasabb anyagminőséget, biztonságot és kidolgozottságot adnak, mint pl a Mugen, de nem feltétlen egyenesen arányos az elköltött plusz pénz a termékben kapott extrákkal. Menj el, próbáld fel őket, nézd meg hogy mik a különbségek. Van azért még pár másik márka is a piacon. Én személy szerint a Shoxos bőrruhákat elfelejteném, az olcsóbb ruháiknál sokkal jobban megéri a Mugen, a drága Macna ruháik pedig Dainese/Alpinestars árban mozognak, viszont a szintjüket nem érik el.

    Sisak:
    Muszáj felpróbálni, mert a gyártók között, sőt még márkán belül típusok között is vannak/lehetnek eltérések a fejformában. Simán lehet hogy kinéztél egy sisakot ami valójában egyik méretben sem lesz jó a fejedre.

    Mikor érdemes venni?
    Ősszel és kora-télen vannak a legnagyobb akciók általában a motoros felszerelésekre. Néha akadnak még február-március környékén, de inkább a szezon végefele szokták kiszórni a kifutó cuccokat. Pl ilyen Black Fridayek alkalmával Dainese vagy Alpinestars cuccokra 25-30%-os kedvezmények már elég számottevőek tudnak lenni, pláne egy komplett szett esetében. Viszont azzal érdemes számolni, hogy ilyenkor már nincs készleten minden típusból minden méret, a rendelős holmikra pedig nem vonatkoznak a kedvezmények.

    Mi ajánlott még?
    Motoros füldugó. Pláne mivel csupasz motort tervezel venni. Hiába mondják hogy így csendes ez a sisak meg úgy csendes a másik sisak, egyik sem lesz jó füldugó nélkül.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • Shin Chen

    tag

    válasz zeus_2k14 #120593 üzenetére

    Másfél tipp a ruha és kiegészítő vásárlással kapcsolatban:
    Ha van időd, kezdj el nézelődni internetes boltokban, de inkább szánj időt a személyes keresésre (főleg a próbára!) is, tapasztalatom szerint ritka az a felszerelés amit 'látatlanba' érdemes kinézni aztán hipp-hopp megvenni. Akciók is mindig lesznek, ha idén már nem szeretnél/tudsz motorra ülni érdemes lehet megvárni az újévi vagy tavaszi akciókat is.
    Vannak akik szeretik az egyedi összeállításokat, színkombinációkat, ha ezek közül magadra ismersz, akkor a saját ízlésed szerint úgy is megtalálod azokat a darabokat amik passzolnak egymáshoz és a motorhoz. (A motor öltöztet és nem a ruhához veszel motort, vagy tévedek? :D)
    A minőségről csak annyit, hogy az árcímke nem mindig megbízható.
    (pl vettem clover savana 2 kabátot 80 ért, minőségben ok, csúszásnál is megvédett, de egy ugyan olyan Adrenaline kabát 'csak' 40k + nadrág 40k, így jobban kijöttem volna anyagilag és minőségben sem maradok el. Tanulópénz.)

    "A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

Új hozzászólás Aktív témák