Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heliosis

    csendes tag

    válasz eM'82 #227 üzenetére

    Nekem is V550 telefonom van (most) gprs internetezni szeretnék vele bluetoothon keresztül.
    Ezért kell a gépemhez egy usb bluetooth adapter.
    Egy 3500 Ft-os (Metros) cuccot már kipróbáltam, de nem volt jó, mert nem lehetett gprs modemet láttatni rajta keresztül. (egyéb funkciók mentek, fájlok, névkártyák stb.)
    Nem írtad aztán, hogy vettél-e x-micro usb-bt adaptert. Azért kérdezem, mert valahol már olvastam, hogy valaki olyannal tudott netezni. (vodánál)
    Légyszi, ha erre jársz és olvasod írj valami bíztatót!

  • heliosis

    csendes tag

    válasz -Zerg- #1607 üzenetére

    Végre valaki aki hasonló cipőben jár mint én. Ugyanis én is BT modemként szeretném használni a telefont. Én a metróban vettem egyszer 3500Ft-ért egy BlueSoile vagy hasonló nevezetű adaptert (kulcsot), de sajnos azzal nem ment.
    Amikor tüzetesen átvizsgáltam a helpjében a leírásokat, valóban nem szerepelt a 8 vagy 9 lehetséges szolgáltatás között a BT modem.
    3 szolgáltatás működött, és az tényleg jól. (fájl transzfer, dial-up modem, telefonkönyv bejegyzés átvitel)
    A többi: lan, fax, hang és amikre már nem is emlékszem nem voltak aktívak a V550-hez. Gondolom a telefonja válogatja, ha jól emlékszem egy Nokiával próbáltuk még, ott bejött még egy szolgáltatás. Nem maradt a nyakamon, mert elpasszoltam, volt akinek kábel helyett fényképletöltögetésre jó volt ez is.
    Egyszer olvastam valahol, hogy valakinek x-micro márkájú adapterrel működik. Most ezt kellene hajtanom. Magammal vinni a laptopot meg a telefont és bemenni számtech boltokba, kipróbálni. (ahol engedik) Meg kéne ejtenem 1-2 héten belül, mert már nagyon unom, (meg a telefonok is) az állandó sim cserélgetést, hogy az irda-s telefonnal mehessen a gprs.
    Persze ha valakinek lenne tapasztalata, hogy milyen Bluetooth adapterrel sikerült neki gprs interneteznie, akkor már kettőnket kímélhetne meg a próbálgatástól.

  • heliosis

    csendes tag

    válasz -Zerg- #1610 üzenetére

    GPRS net BT-on keresztül
    Vettem egy másik usb BT adaptert. 3600Ft. Sajnos ez is Blue Soleil. De egy fokkal jobb, mint amit korábban vettem. Feltelepítettem, és a connect me ben már választható a ''Modem via BT'' is. Sajnos a telefonnal ugyanúgy csak 3 szolgáltatást tud bonyolítani, mint a korábbi adapterrel. (file transfer, dial-up modem, telefonkönyv bejegyzés átvitel)
    A connect me azzal szakítja meg a csatlakozási folyamatot, hogy ''soros port nem nyitható meg''. Ha ez az a soros port, ami a BT adapter 9 szolgáltatása közül az egyik, és valóban nem aktív ennél a telefonnál, akkor megértem a dolgot.
    (a BT adapter helpjében erre a soros portra azt írják, hogy pda-kkal, meg gps-ekkel lehet vele adatcserét végezni. Ezek szerint ezen menne a gprs modem forgalma is?)
    Próbáltam azt is, hogy nyitva hagyom a dial-up tárcsázós ablakot, és közben connect me, de úgy sem megy. Most már kételkedem benne, hogy ezzel a telefonnal lehet BT-on keresztül internetezni. (pedig azért vettem)
    Az MPT-ben nincs valami erre vonatkozó setup?

  • heliosis

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #1623 üzenetére

    Telepítettem az usb bluetooth adaptert. Ezzel már eleve létrejött com6-com16-ig Bluetooth Serial port az xp eszközkezelőjét nézve.
    Én továbbra is gyanítom, hogy a V550-es telefonon nincs engedélyezve soros port, és azért nem jön ez össze nekem (3 szolgáltatás elérhető: dial-up, file transfer, object push) a Serial port service az inaktív.
    Tegnap volt nálam egy SonyEricsson Z600 telefon, ami szintén bluetoothos, és meglepetésemre 5 szolgáltatás aktív. (Az előző 3-mon kívül: BT Information Syncronization Service, és az áhitott BT Serial port service.) Ezen aztán ki is írt egy A és egy B portot.
    A telefon csak negyed óráig állt rendelkezésemre, úgyhogy nem is tudtam tovább próbálkozni vele. Minden állítgatás nélkül meg persze hogy ''soros port nem nyitható meg'' a Connect Me szerint.
    A Moto oldaláról meg leszedtem egy olyat, h GPRS Manager. Ez keresi a működő gprs modemet, de nem találja meg. Úgy csinálja, h végigpróbálja a létező com portokat 1-től 16-ig. De sajna nem talál semmit rajta.
    Eddíg ennyire futotta. Egy darabig még próbálkozom, de a vége lehet, hogy adatkábel lesz. (amit nem annyira szeretnék)

  • heliosis

    csendes tag

    válasz heliosis #1634 üzenetére

    gprs internetről beszéltem az előbbi hozzászólásban, csak hogy mindenki képben legyen.
    Gondolom azért többen kapcsolódtok a V550-hez és V525-höz bluetooth-al. Nem írnátok meg, hogy nektek milyen szogáltatásokat kínál fel még?
    De akik adatkábelt használnak, azoknak is biztos van valami szolgáltatási kör ami elérhető. Ők is írják meg lsz.

  • heliosis

    csendes tag

    válasz heliosis #1635 üzenetére

    Végülis nem reméltem de sikerült.
    Méghozzá a Vodafone Connect Me-s oldalán javasolt dial upos alternatívával.
    Az ott található .pdf fájlt letöltve, bennefogaltakat alkalmazva most megy a gprs internet Motorola V550-en bluetoothon.
    Egy fájdalmam még, hogy nem számolja (legalábbis a Connect Me-hez hasonlítható kényelemmel) az adatforgalmat.
    Köszönöm a kapcsolódó hozzászólások nyújtotta segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák