Új hozzászólás Aktív témák

  • Bondi

    csendes tag

    Köszi a választ.

    Azóta már regisztráltam, és föl tudom venni az angol és a magyar bankszámlámat is a MB. alá. Magyarán az angol bankszámlámról elvileg egyszerűen haza tudnék küldeni pénzt. A MB. számlára utalni ingyenes, de ha kiveszek róla pénzt, akkor a MB. 1 font 20p-t levon (fix ár). Ez semmi, az egész inkább azon áll vagy bukik, hogy otthon az OTP vajon milyen árfolyamon váltja „nekem” forintra. Már csak ki kéne próbálni... :o)

    Egy kis kiegészítő az angliaiaknak, hogy internetes banki ügyintézés révén érdemes átutalni a Moneybookersre is, mert ez biztos ingyenes (a bankod nem számít fel érte költséget, mert a MB. angliai, tehát helyi banki adatokat ad meg az ''upload funds'' alatt). Esetleg csekkel, valószínűleg az is ingyenes, viszont lassabb. Személyesen ugyanis már próbáltam volna átutaltatni pénzt egy angol bankból egy másikba, és azt mondták, hogy x font százalékot kell utána fizetni. Amikor viszont a neten próbáltam, ott csodák-csodája, nem vontak le érte semmiféle költséget. Szóval online banking rulz.

    A Western Unionban az bosszantott fel mérhetetlenül, hogy pl. Jamaikába, Tajvanra, Indiába meg Pakisztánba mérhetetlenül olcsóbb (lett volna) az átutalás, mint Európába, Magyarországra. És akkor a font/forint átváltásról még nem is volt szó. Az utolsó csepp az volt, amikor megláttam a prospektuson, hogy külön olcsóbban lehetne utalni Romániába(!) -- ott félre is tettem az egészet.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák