Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    sziasztok. én a házon belülre helyeztem a szünetmentes tápot. kintről a tápokon is található foglalaton kersztül viszem be a 220-at a házba. táp is barkácsolva lesz, tehát a tápon belüli földelést is meg kell majd oldanom.

    1. rákössem-e a bejövő 220 földjét a házra? gondolom ez jó lenne, de biztos hogy jó-e akkor, ha ez utána még bemegy a szünetmentesbe? jobb lenne talán a szünetmentesből kijövő földre kötni a házat? vagy a kettő ugyanaz?

    2. a három eres 220 kábel kábé fél méter hosszú lesz a házon belül (a lehető legtávolabb mindentől. érdemes-e ráapplikálni vmi árnyékolást (pl. koax hálója)? ha igen, az is legyen a földre kötve? (lásd még 3. pont, miért)

    3. a tft-t az utóbbi időben a táp egyik molex csatijáról hajtottam (12v), kábé 3 méterre meghosszabbítva egy két eres, árnyékolatlan hangszórókábellel. saccra 0,75-ös, jó vastag. a monitoron a 60 hz-hez közeli frekiken kábé 5 centis távolságban felfelé futó csíkok jelentek meg, akkor is, ha mind a vga (frankó ujjnyi, árnyékolt - anno ibm szerverhez adták vkm switchelés célra), mind pedig a 12v kábel el van különítve minden mástól. ez a zavarszűrő hiánya lehet? tudok olyat csinálni otthon? eredeti 12v kábel garis és azon ott a műa henger. lehet, hogy a szintén a házba rakott adsl modem adaptere (12v 1a konnektorba dugós fekete doboz) okozta? a táp apfc enermax és az adsl táp is a szünetmentesre volt kötve.

    4. az adsl modemet célszerű lehet szintén molexről hajtani vagy máshonnan lenne jó? az alapelv az, hogy nem szívesen használok külön gagyi tápokat (tft meg modem), ha jobb hatásfokkal és egyszerűbben megoldható a gép tápjáról. túlterhelve nem lesz. a gép leginkább 24/7-es, így ritkán lenne a modem lekapcsolva (úgy hallottam áram alá helyezéskor gondok lehetnek a szerverre kapcsolódással).

    bocs a sok kérdésért, előre is köszi a tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák