Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz And #18010 üzenetére

    Kedves Fórumtársam! And
    Köszönetemet szeretném kifejezni számodra ezúton is. :) :R :C :C :C
    A lényeget értem.PC-k alaplapjain fettek vannak eszt tudtam én is.
    Nekem volt régebben bontott hibás alaplapból fettek kivettem egy garnitúrát és ismerősöm gépébe kellet építenem szerencsém volt ezek szerint mert gépe most is működik.
    A lényeg mázlim volt nem kicsit, elektronikai leírásod tájékoztatásod alapján így gondolom.
    A neten párhete nézelődtem és valahol belefutottam feteknek azonosító smd listájába és láttam ledermedve néztem hogy 20 ampert is képes kapcsolni nagyfrekin.
    A lényeg megdöbbentet hogy a kis 4-5 milis tokozásba képesek régóta erre a gyártok.
    A lábvastagságuk meg érdekes elég vékonynak látszik és mégis??, elbírja a 20 vagy akár 50 ampert, ez utóbbi biztosan típusfüggő lehet.
    A linket nem tudom mert nem gondoltam hogy alaplapba való fettel jön valami ötletem mint tegnap éjjel megírtam ide a fórumra elképzelésemet.
    A főlényeg nincsen elég tapasztalatom még mert fettes technikához tudásom kevés, igaz olvasok is néha cikkeket.
    A témát magamban lezáróm azzal hogy ötletem csak elméletben működhet sajnos mint ki is derült. :)

    Az útólsó kérdésem és elképzelésem ötletem mert nem-adom-fel mert most jutót az eszembe és véleményed is érdekelne.
    Itt osztanám meg egyenlőre csak veled hőleadás javítására, fettekre-nyáklemezből kivágnék olyan egyedi méretű formájú profilt, ami nincsen útjában CPU-hűtőbordája visszaszereléséhez, így szeretném megoldani mert kiáramló levegő sebességére figyelemmel, hűtőbordából amit a ventilátor ki is fujj elegendőnek kell lennie így hőleadás megoldott és külön ventilátor nem is kell így gépem halk működése biztosítót. :)

    Zárom soraimat és válaszomat küldöm igyekeztem tömöríteni ennyire sikerült.
    Üdv, István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák