Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Kedves Fórumtársak!
    A téma nem a gányolás részemről műszakilag esztétikus kivitelben gondolkodom.
    A műszaki megoldás saját ötletem ha bármi hasonlóság lenne a véletlen műve.
    Erről nem tudok semmit hogy létezne megoldás ilyen formában, mert nem olvastam még utána és saját ötletemet szeretném magáncélra használni.

    A mai alaplapokon fetteket már rá forrasszák többnyire.

    A szóban forgó alaplapon fetteknek hőfokuk 60-80-fokot simán elérik vagy akár többet és szinte éget kézzel tapintva, gép kiapcs után kivettem tehát az alaplapot.
    A lényeg most jön alaplapon fettek mind függőlegesen-állnak beforrasztva gyárilag és hűtésüket csak CPU hűtőbordájából kiáramló levegő hűtheti.
    A fettek beforrasztott lábai alaplapot melegítették rendesen átlagon-felül így alaplapon nézelődtem.
    A szemmel is látható elszíneződés komoly barnulást alaplapon látszik, forrasztások jók nagyítóval ellenőriztem.

    Arra gondoltam hogy alaplapból kivenném a fetteket.
    Az 5-10 centis hosszú vezetékkel, mert annyi biztosan szükséges lenne.
    Az elektromosan nem vezető de hővezetőgumit tennék a fettek alá.
    A hűtőbordára így tenném-rá mechanikusan rögzítem.
    A vezetékek átmérőjén gondolkodom de fettek lábai átmérője irányadó számomra.
    A bökkenő ott-van számomra hogy nagyfrekvencián rezgő oszcillátorról van szó.
    A frekvenciát mérni nincs lehetőségem oszcilloszkópom nincsen és műszerem sem tudja mérni.
    A lényeg ez kérdéses mekkora a freki?, el is hangolódhat a vezetékek hossza miatt.
    A remélem nem így lesz.
    A műveletet kipróbálnám egy régi alaplappal ami még működőképes.
    A művelet 1-darab fettet kivennék belőle próbára, hűtőbordára hővezetőgumit teszek és mehetnek a forrasztások elméletben csak.
    A próba elméletileg működőképes de potyára dolgozni nem szeretnék .
    A téma érdekelhet talán mindenkit és lehet hogy felejtős téma és fűstőlnifog a régi alaplap eszt nem hinném de bevállalóm.
    A régi alaplapot szándékosan leégetni nem akarom mert egyéb próbákra néha előkerül.
    Mi a véleményetek erről??
    A főlényeg fettek tudom kapcsoló üzemben dolgoznak de nincsen elég tapasztalatom mert csak csöves-technikában vagyok otthon, erősítőkkel és hasonló dologgal foglalkozom néha napján is még ha kell.
    A javítandó Moddingolandó-alaplap képén CPU foglalata körül látszik, függőlegesen-állnak a fettek.
    A kép itt van neten jobb képminőségben nem is találtam.

    Minden válasznak véleménynek nagyon örülnék mielőtt meg is csinálnám, amit előre is köszönök a hozzászólóknak.

    Üdv, István

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák