Új hozzászólás Aktív témák

  • Trucker39

    tag

    válasz bociusz #8905 üzenetére

    No most gondban vagyok.

    Honnan azonosítod be a tornyokat?
    Amúgy valóban a közelben van ez a torony is.
    Nincs valami GYIK, vagy összefoglaló valahol a témában? Esetleg magyar nyelven, hátha tanulok én is valamit.
    Amúgy azért vagyok gondban, mert ez a torony a környezetemben találhatóak közül a legmesszebb van és most majdnem háttal van neki az antenna irányozva, amit a korábbi linkben mutattam.
    Gyorsan megnéztem egy-két képet és azokon is ez az EARFCN(275) érték szerepel.
    Miért ez a torony kerül kiválasztásra, mikor a másik két torony közelebb is van és az antenna is arrafelé néz?
    Amúgy még egy számomra érthetetlen dolog.
    Újraindítom a modemet - néha muszály, mert a jelszint 40% köré leesik - és indítás után erre a toronyra csatlakozik és 100% jelszint van. Néhány perc után valami miatt "elveszti az érdeklődését iránta" és leesik a jelszint 40-50 % körülire. Néha 80%-ra, mint a korábbi képen is.
    Lehetséges, hogy nem csak a jelszint esik le, hanem egyszerűen rácsatlakozik egy másik toronyra?
    Mint a reklámban: De miért? Nagyon idegesítő. Néhány hete csinálja ezt csak. Korábban beton stabilan tartotta a 100% jelszintet, akármikor néztem rá.
    Az általad említett paraméterekről nem tudok nyilatkozni, mert nem tudtam, hogy azok alkalmasak torony irányának beazonosítására.
    Mellékelem a képet amit indítás után készítettem.
    Ez vajon melyik torony lehet? Illetve én hogyan tudom megkeresni?
    Mert akkor magamtól is oda fordítom az antennát, csak tudjam, hová akar csatlakozni.

Új hozzászólás Aktív témák