Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plmariann

    csendes tag

    Sziasztok!
    Jogi kérdésben szeretnék segítséget kérni egy nagyon kényes témában. (net-es társkeresőn csaló pénzlehúzó). Érdeklődnék, ki tudna Nekem segíteni, kinek írhatok privátban. üdv.

  • plmariann

    csendes tag

    Sziasztok.
    Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, aki sajnos valószínűleg egy pénzlehúzó csaló csapdájába került. Az illető 4 éve van egyedül, regisztrál egy társkeresőn. Rövidesen rá is írt egy megnyerő modorú "úriember", aki beférkőzött a bizalmába. Előadta, hogy menő üzletember, amit alá is támasztott, céges papírokat küldött el e-mail-ben, rengeteget írt a most frissen kötött szerződéseiről, várható bevételeiről, stb..Bár többségünknek ez már önmagában is fölöttébb gyanús, de az illető hölgy annyira kétségbeesetten keresett kapcsolatot, meg valamiféle apapótlékot az 5 éves gyermekének, hogy mindent bevett csont nélkül. A pasi állítólag elvált, kisemmizte a volt felesége, de most már kezdenek helyreállni a dolgai.
    A személyes találkozó még hónapokig váratott magára, elfoglalt üzletember lévén nem ért rá találkozni (viszont éjszakákon át chat-elni ráért). Az úriember eddig elért sikerei ismerősömnél:
    -első találkozás után 400 e ft. ( gyorskölcsön hétvégéig, mert otthon van ugyan pénze, csak messze lakik és itt és most kell üzletre)
    - kézbe 1 M ft (gyors üzletre, mert az ő pénze nem áll rendelkezésre csak 1 hét múlva)
    -200 e ft utalva (már nem tudom milyen indokkal, de nem is érdekes.
    A pénz visszafizetése persze hétről hétre tolódik, azóta személyesen nem találkoztak, viszont telefonon elérhető az illető. Az ismerősöm viszont a rendőrségi feljelentést még mindig nem tette meg, szégyelli, hogy ilyen hülye volt, pedig már néha belátja, hogy itt pénz nem lesz, de az a baj, hogy ez a szélhámos úr mindig megnyugtatja, hogy Ő becsületes, és ki fogja fizetni (mihelyst megjön az átutalása).

    Nem tudom, mit fog szólni hozzá, hogy leírtam a sztoriját, de szeretném megmutatni Neki, hogy mit reagáltok.
    Ha tud valaki tippet, hogy hova lehet ilyenkor fordulni, esetleg más sértetteket felkutatni, ha létezik ilyen lista, nick-nevekkel, vagy bármi, amit tudtok hasznos lehet. Az úr minden adata megvan, természetesen ide nem írhatom ki, mivel szem. jogokat sért.
    Írjatok.

  • plmariann

    csendes tag

    Hello!
    Persze, persze, bánja már Ő, meg mint mondtam, tudja, hogy hülye volt, hidd el, nem egy buta, tanulatlan nőről van szó. egyszerűen csak annyira vágyott egy másmilyen, nem magányos életre, hogy félretette az óvatosságát. Ez a fickó meg annyira tudja, hogy mit kell mondani egy ilyen nőnek. Pontosan azt, amit hallani akart. Lehet, hogy üzletszerűen csinálja?

  • plmariann

    csendes tag

    válasz #64791808 #368 üzenetére

    Még az jutott eszembe, nincs e valami ötletetek, hogy hol és hogyan lehetne rájönni, ha ez az ember esteleg üzletszerűen műveli ezt a dolgot, s esetleg több sértettje is van az ügynek? Hogyan és hol találhatnám meg ezeket az embereket, nőket anélkül, hogy kiírnék konkrét dolgokat (nick-neveket(csak én tudok vagy 10-et) nevet, címet telefonszámot, cégnevet, stb..) ? Lehet, hogy még a végén én lennék feljelentve.

Új hozzászólás Aktív témák