Új hozzászólás Aktív témák

  • plmariann

    csendes tag

    Sziasztok.
    Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, aki sajnos valószínűleg egy pénzlehúzó csaló csapdájába került. Az illető 4 éve van egyedül, regisztrál egy társkeresőn. Rövidesen rá is írt egy megnyerő modorú "úriember", aki beférkőzött a bizalmába. Előadta, hogy menő üzletember, amit alá is támasztott, céges papírokat küldött el e-mail-ben, rengeteget írt a most frissen kötött szerződéseiről, várható bevételeiről, stb..Bár többségünknek ez már önmagában is fölöttébb gyanús, de az illető hölgy annyira kétségbeesetten keresett kapcsolatot, meg valamiféle apapótlékot az 5 éves gyermekének, hogy mindent bevett csont nélkül. A pasi állítólag elvált, kisemmizte a volt felesége, de most már kezdenek helyreállni a dolgai.
    A személyes találkozó még hónapokig váratott magára, elfoglalt üzletember lévén nem ért rá találkozni (viszont éjszakákon át chat-elni ráért). Az úriember eddig elért sikerei ismerősömnél:
    -első találkozás után 400 e ft. ( gyorskölcsön hétvégéig, mert otthon van ugyan pénze, csak messze lakik és itt és most kell üzletre)
    - kézbe 1 M ft (gyors üzletre, mert az ő pénze nem áll rendelkezésre csak 1 hét múlva)
    -200 e ft utalva (már nem tudom milyen indokkal, de nem is érdekes.
    A pénz visszafizetése persze hétről hétre tolódik, azóta személyesen nem találkoztak, viszont telefonon elérhető az illető. Az ismerősöm viszont a rendőrségi feljelentést még mindig nem tette meg, szégyelli, hogy ilyen hülye volt, pedig már néha belátja, hogy itt pénz nem lesz, de az a baj, hogy ez a szélhámos úr mindig megnyugtatja, hogy Ő becsületes, és ki fogja fizetni (mihelyst megjön az átutalása).

    Nem tudom, mit fog szólni hozzá, hogy leírtam a sztoriját, de szeretném megmutatni Neki, hogy mit reagáltok.
    Ha tud valaki tippet, hogy hova lehet ilyenkor fordulni, esetleg más sértetteket felkutatni, ha létezik ilyen lista, nick-nevekkel, vagy bármi, amit tudtok hasznos lehet. Az úr minden adata megvan, természetesen ide nem írhatom ki, mivel szem. jogokat sért.
    Írjatok.

Új hozzászólás Aktív témák