Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz elistvan #8884 üzenetére

    Ez a használt-minőségi-olcsó érdekes egy állatfaj. Sajnos nemigen találni ilyeneket ill. egyik szinte üti a másikat, bár a minőségi-olcsó mindig viszonyítás kérdése.

    Én kérdeznék szmolcsi-tól 1-2 dolgot a Plextor pa755a dvd-rw/fehér/-7k IDE íróról a helyedben, mivel ilyet is kínál

    Tehát egy jól működő Plextor DVDíró 7k-ért olcsó egy 6300...6400Ft-os Pioneer íróhoz viszonyítva, de drágább egy 4900-as LG vagy Samsung-hoz képest, viszont minőségi!

    Amúgy ami tapasztalatom van írókkal kapcsolatban:
    - LG flexkorongot is beolvassa, így olvasásra nagyon ajánlott
    - Pioneer109-el volt szerencsém találkozni: minőségibb lemezre kitűnően ír, de gyengébb lemezekkel olvasáskor meggyűlik a baja
    - NEC4530 írása hasonló az előbbi PIO-hoz olvasása viszont kritikán aluli gyengébb minőségű lemezeknél
    - BenQ DW1655 jó minőségben ír, viszont a gyengébb lemezek olvasása fájó pontja az írónak
    - Samsung: írásminőségben nem a legjobb, de flexkorong típusú az olvasásban

    Normálisabb lemezekhez (Verbatim, TDK, Sony, Traxdata,.....) PIO vagy NEC ajánlott, minden más esetre LG vagy Samu, hogy vissza is lehessen olvasni a kiírt adatokat.

    Mod:
    Ja igen. Mielőtt még valaki úgy venné, hogy belegázoltam egy fájó pontjába, kérem vegye figyelembe, hogy szigorúan saját véleményt nyilvánítottam saját tapasztalatok alapján. :R

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák