Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz scapegt #74533 üzenetére

    Milyen méret, milyen autón?

    Én is 2 éves Michelin CrossClimate gumival járok (dízel kombival, aminél kanyarban ugye az orrnehézség, elindulásnál meg a nagy nyomaték miatt kell óvatosnak lenni) és megerősíthetem, hogy bizony meg-megcsúszkál. De:
    - ez már a vásárlásnál is tudvalevő volt.
    - fagyos, csúszós úton amúgy is az útviszonyoknak megfelelően, óvatosabban kell közlekedni.
    - téli guminak jellemzően ballonosabb, keskenyebb méretet használunk acélfelnin. Ezzel szemben a 4 évszakos a nyári felnin van, a nyárinak megfelelő szélesebb méretben. Azaz szvsz nem csak a keveréknek és a mintának van szerepe abban, hogy rosszabbul teljesít.

    Mivel nálam nagyon alacsony a futásteljesítmény (megvolt az oka amiért dízel lett, most nem részletezném) és az igazán komoly téli napok száma sem valami magas mostanában, így továbbra sem gondolom, hogy rossz döntést hoztam.
    Egyetlen dologgal nem számoltam csak, amivel utólag sikerült szembesülni: patkázással nem egy 'nem kár érte acélfelni' sérül, hanem az alu, amire illene vigyázni.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák