Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nakos1212

    senior tag

    válasz _q #54832 üzenetére

    Bármit, ez 120W alatt megvan. Rendelj aliról valami picopsu klónt.

  • PROTRON

    addikt

    válasz _q #54837 üzenetére

    Arra értettem hogy az Iponnál a pico psu-ból 2 típus szokott lenni, havonta 1-5 dbot berendelnek.
    A kissebbik, a Hestore által is árusított (csak más "gyártótól") papíron 160-ig, gyakorlatban biztonsággal inkább 120W max teljesítményt tud.
    A másik, erősebb típus azt nem nagyon találni másutt és tudja akár a 200W-ot is, továbbá ami lényeges hogy előre szerelve érkezik 4 db sata csatlakozóval kifejezett háttértárakhoz. Meg ennek a 12V ága tudja a 10A terhelhetőséget, ezt régebbi HDD-k díjazzák, az újabb technológiáknak nincs szüksége rá.
    A legtöbb PICO psuban csak 1 vagy 2 sata csati van előre szerelve, ez azért lényeges, mert sok olcsóbb minőségű sata toldó-elosztóban a fej műanyag öntvénye tűzveszélyességi kockázatot rejt és nem tudni melyiknél figyelnek erre oda, persze nem mindennapos, de sokan panaszkodtak.
    Míg a gyárilag elő szereltek, akár tápegység, akár PICOpsu-ról legyen szó, nem nagyon olvasni ilyet.

    Tényleg vannak egyes HDD típusok amik nagy indító árammal rángatják a tápokat, de ezt az adott HDD-id adatlapján kéne ellenőrizni.
    A "T" prociban én is bíztam, de be kellett lánom hogy szinte semmi különbség nincsen fogyasztás terén. Ellenben boost téren kevesebbet tud, bár ez téged nem érint.
    A 120W-ba a "J"-s integrált procival tuti bele fogsz férni.

    Most épp átépítem az itthoni serverem, ami egy szintén 120W acdc panel tápról kapja a delejt, a fent említett 200W-os pico psuval, i3 8100-al és 2x4gb rammal szerelve. Nálam csak 3 db notebook HDD-k 1db SSD, meg 1db m.2 ssd vannak rajta, azokkal semmi gondom nem volt terhelés szempontjából, nem ment 70W fölé, mármint amikor rámértem a betáp vezetékre.
    De fogyasztás szempontjából amikor 450W 10 éves PC tápról futott, akkor is hasonló értékek jöttek ki, szal nem tudtam spórolni a pico-psu-val, csak csendesebb a ventilátor hiány okán.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz _q #54839 üzenetére

    Inkább azt mondanám, hogy a sima procik is tudnak alacsony energiával üzemelni, na nem a csúcsrajáratott procik.

    Amúgy ott van a listában: Inter-tech Mini-itx psu 200 NAS. ;)
    De igaz hogy normál PC táppal is szerintem jól elleszel.
    Egy rendes gyári NAS alacsony energiafogyasztásával amúgy se tudsz versenyre kellni.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz _q #54841 üzenetére

    Jól látod, fentebb írtuk is, hogy emellé még kell ACDC átalakító, tehát mondjuk 12V-os laptop táp, a 19,5 voltosak nem jók.
    Nos, a PC-k nem így működnek hogy "akkor kell a 200+".
    A 200W a PEAK érték, azt jelenti hogy addig terhelhető maximum a PICO, nem pedig azt hogy fel is veszi, vagy hogy nem kapcsol be ha kevesebb a tégla táp ereje. EGyszerűenm 200W-nál van neki a túl terhelés védelme, az alatt nem védi meg a téglatápot, ki küldi az igényt abba az irányba.
    Én 120-assal járatom, mert a tényleges igényem 90 alatti. Ha 150-en járatnám, akkor a PICO fel akarná venni a nagyobb teljesítményt, amire az ACDC paneltápom túláramvédelme leold, vagy ha az hibás akkor elfüstöl.
    Ha 300W-al akarnám járatni, akkor a PICO-ban lévő túláramvédelem is leoldana.
    Persze érdemes mindig lépcsőzetesen építkezni és a fogyasztó berendezés irányába csökkenteni, de ettől még a rendszerem él, csak be kell tartanom a szabályokat.
    Egyébként az a gond hogy a laptopoknak szánt, általában 19.5 V-ról üzemelő tápokon kívül nincs nagyon olyan téglatáp ami ventilátor nélkül tud üzemelni 150W felett, de már a 150W-os is ritka a 12VDC-k közül.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz _q #54843 üzenetére

    Jaja, na igen a szállítási idők érdekes alakulnak mostanság. Amúgy IPON ilyen téren korrekt, mert általában az elképzelhető maxot adják meg, nekem eddig mindig vállalt határidő előtt teljesítettek.
    Viszont PICO-psunál nagyon fontos hogy 12V-os legyen az a "laptop tápegység". Én ezért vettem inkább szerelhető paneltápot elektrronikai boltban és hozzá való szerelhető DC dugót.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz _q #54845 üzenetére

    nem talalom a hozzaszolast, mar volt tobbszor tema:
    vannak 12V-ot igenylo picopsu-k is (ok a kicsit egyszerubb felepitesuek es nagy altalanossagban olcsobbak) es vannak a nagyobb fesszel (vagy szelesebb savban mukodo 'wide input') valtozatok (pl 18-24V). fontos h tudd melyiket keresed.

    ehhez kell valasztanod tapot is, a 12V-osokhoz termeszetesen 12V-osat, a masik kategoriahoz pedig jok a tipikus laptop tapok, de abbol sem mind. a 12V elonye, hogy viszonylag konnyu belole kicsi es nagyteljesitmenyu valtozatot talalni (esetleg olcson), mig a laptop tapok nagy tobbsege 200-240W korul veget er (kiveve pl a klasszikus dell 330W-osat, de abbol nehez eredetit szerezni)

  • PROTRON

    addikt

    válasz _q #54845 üzenetére

    A panel tápom magasságra kb fele akkora mint egy normál PC táp és nincs benne venti., tehát alapvetően csendesebb mint a régi PCből kukázott atx táp.
    Sajna olyat kaptam a boltban ami coil whineos, de mindenből kilehet fogni szépség hibásat, nem ágy mellett üzemel, így ezt a hangot még pont elnyomja a bútor, de a surrogó ventit már nem tudta.
    Az alacsonysága miatt elfér a táppal a konfig egy olyan vékony házban, ami esetében a normál PC tápot kívülről kellett bevezetékeznem.
    De mindig is tettszettek az olyan modok, ahol valami hasznos dolog miatt ki van flexelve a ház egy részen hogy valami fontos ki tudjon lógni, mint pl CPU hűtés...na nálad mehetne maga a táp a ventijével. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák