Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viperabácsi

    addikt

    válasz mandras81 #25856 üzenetére

    "És mi a helyzet egy 10 tabos böngészéssel, közben megy a fullhd film?"

    Nem tudom megérteni az ilyen kérdéseket, vagy nézz filmet , vagy böngéssz :W

    Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

  • Nirvanus

    aktív tag

    válasz mandras81 #25856 üzenetére

    Ha a tabok között van a Facebook is, akkor oda csak memória kell, mert a böngészés főleg azt zabálja meg.
    ;] A fullHD lejátszás lassan egy vasalónak sem lesz nagy kihívás. :DDD
    Bizony ám, ár/teljesítmény arányban jobban járnál egy 1155/1150 vagy akár FM2/+ konfiggal is. Ezeknél az időtállóság is egy pozitív(abb) szempont. Nem beszélve a bővíthetőségről.

    1155 mellett szól az olcsó(bb) ITX platform árelőnye (15k-s új lap, de USB3-Sata3 sehol, ám legalább HDMI van, ASRock H61MV-ITX), a kedvező(bb) árú használt procik, de emellé én mindenképpen javasolnék legalább egy GT730-at, hogy ne érjen nagy meglepetés - esetleg egy i3-3225öt, abban már HD4000 van.

    1150 mellett szól ugye a Haswell, de a belépő szintű ITX lapok nagyon le vannak rágcsálva (20k-s lap, 2-3Sata3, belső USB3 sehol, HDMI is kérdéses), viszont a legolcsóbb Cerka is már szinte hozza az E8400-at teljesítményben, igaz, még ott sem olyan acélos az IGP fullHD-hoz - legalábbis játékra -, így oda is elkél egy dGPU, persze csak szerintem.

    FM2/+ mellett szól a felszereltség (ott ugye egy 14-15k-s lapon már szinte minden van, de az mATX, az ITX valahol 23-25k környékén kezdődik) és az APU-k grafikai előnye - még. Egy A6-6xxx vagy A7-7xxx már elegendő lehet kisebb-nagyobb kompromisszumokkal játékra is. Viszont az AMD kéri a gyorsabb memóriát a jobb teljesítményhez (egy A10-6800k le van próbálva 1333as, majd 2400as ramokkal, a különbség szemmel látható).

    "Hőkezelés": na itt az Intel nyert, a Haswell számára bőven elég a gyári leszabályozva, viszont az AMD-k gyári megoldásait én személy szerint nem szeretem a vicckategóriás borda miatt - ezért sem dobtam ki a régi jó hőcsöves Phenom hűtőt :D A Chieftec házba kevés és kis hűtő fér csak be, oda szerintem mindenképpen 3-4 hőcső és minél nagyobb méretű borda javallott, és lassú, de venti.

    Összegezve: 30k-ból a lap-cpu/apu megérősebben nem jön ki újonnan ITX-hez (nyugi, én is ezért anyzok mostanában, ugyanez volt a szándékom), ezeket 3-5évre veszed és esetenként bővíted (ház minimum a VGA miatt kell nagyobb), míg az integrált megoldásokat/AM1-et egy bizonyos feladatra, konszolidáltabb használatra. Bírják ők a multimédiát/alap játékot is, csak hát ugye sokkal hamarabb jönnek a korlátaik. Igaz,a fogyasztásuk is kedvezőbb, olcsóbb az ITX platformjuk és jobb eséllyel lehetnek fullpasszív működésűek.

    Mindezekkel együtt én nem tudom nem ajánlani az AM1-et, de akkor minimum a legtetejét. Na, most próbálj kiigazodni, nekem már nem megy. :DDD
    :R

    [iTX-or-GtfO!]

Új hozzászólás Aktív témák