Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totya694

    őstag

    válasz #22145024 #20073 üzenetére

    Én már a mai világban nem is merek fizikai számításokat végezni hisz a gyártók egészen más fizikát használnak annak érdekében,hogy a fogyasztói társadalomra még nagyobb mennyiségben tudják rásózni a sok hitvány terméket.
    Első ként az Asus alaplapjainál találkoztam ilyen "átverésekkel" amikor pl a CPU supportba olyan procikat is felsorolt amiket képtelen volt az alaplap kezelni.

    Körül írhatja a PCIe 16x Rev 3.0 slot 75W-os terhelhetőségét is a wiki pedia vagy akár mi más úgy is akkor fog kiderülni az igazság amikor a VGA-dat bele dugod és elindítod a gépet.
    Így is számtalan téves fogalom van a hardverek körül és ezért nem is érdemes a billentyűzetet "koptatni"

    Üdv:Attila

  • HookR

    addikt

    válasz #22145024 #20073 üzenetére

    Szögezzük le, nem tudom kizárni a lehetőségét, hogy Duracellm...-nek van igaza. Arra igyekeztem rávilágítani, hogy az eddig látott infókból nem feltétlenül következik, hogy egy adott alaplapon minden 'teljes értékű' x16 PCIe sín képes lenne egyidejűleg leadni 75W-ot. Nyitott vagyok az ezt alátámasztó forrásra, csak eddig ilyet még nem láttam.
    Arra ellenben láttunk utalást, hogy nagy fogyasztású és így kiegészítő tápcsatlakozóval amúgy is felvértezett PCIe kártya működhet üzemszerűen akkor is, ha a PCIe sínből csak 25W-ra számíthat.

    (#20074) Seep: NCASE M1, ám a beszerzéséhez egy kisebb csoda, és fájóan sok pénz szükségeltetik.
    Reálisabb, ha inkább ezek közül választod valamelyiket.

    (#20079) totya694: Az SG05-be a táp helye miatt igazán komoly léghűtő nem fér el, ellenben kompakt, szimpla radis vízhűtés igen, ami ilyen helyzetben jó alternatíva a toronyhűtők helyett. Független attól, hogy mennyire indokolja a processzor a vízhűtést.

    (#20080) djnice: Talán ez tekinthető a 'legújabbnak' (Nem mernék rá megesküdni): Zotac Z68-ITX WiFi Supreme x16-os PCIe sín helyett egy x4-es sín és egy GT430-as GPU van rábiggyesztve a nyákra. Nem mindennapi megoldás. Nagy előnye, hogy LGA1155-ös a foglalat.

    (#20083) anytime: "Q: Will the M1 be available to buy some other way than through participating in the production campaign?

    A: We have no plans at this time to make the M1 available beyond the crowdfunding campaign."
    A hazai forgalmazása eddig is a nullához konvergált. Még ha az eszmei szerzők fel is vállalnának még egy sorozatot, azt vélhetően eztán sem hivatalos kereskedői csatornákon értékesítenék.
    Eljátszva a gondolattal: Ahhoz, hogy mégis felkerüljön hazai polcokra, szvsz a Lian Li-nek kellene a szárnyai alá venni és saját modellként gyártani, forgalmazni.
    Pillanatnyilag a legreálisabb esélyed a beszerzésére, ha folyamatosan fürkészed a netet, hátha akad valaki, aki megválna az övétől. Eleinte volt is ebay-en 2db, drágábban, mint a hivatalos ár. :)

    (#20086) rover45: Talán leginkább ezeket érdemes szemügyre venni: #15452

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák