Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz #16939776 #19171 üzenetére

    erdekes eszmecsere a pico vs atx tap.
    nem kizart h a proci cseres lesz egy e3-1230v2-re, de az fogyasztasban epp jobb, viszont azt is jelentene h kicsit tobbet menne csucsrajaratva, mint 10-20% (teljestitmenytesztek, stb).
    ahogy nezem azert a dell da3 a 180W-javal el kene vigye erolkodes nelkul huzamosabb ideig a cuccot. (es persze a megfelelo pico-val).

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #19171 üzenetére

    Ha már táp ill táphűtés a téma, akkor én is kérdeznék.
    Van egy LR-1106 paneltápom, ami elvben 150W-os, tartósan 120W leadására képes. Mellette egy 96W-os Modecom külső kocka. Már írtam korábban, hogy a jelenlegi alulfeszelt A6-3620 helyett Pentium+7750 konfigot tervezek.
    Az AMD idle 24W, load 60W körül van (konnektornál mérve), normál terhelésnél 30-40W. Cpu+gpu full load e felett lehet, de ez nem fordul elő teszten kívül. Ezt kényelmesen viszi, a 7750-es konfig viszont többet enne:
    - A kombinált maximum valahol 85-90W környékén lehet majd (konnektornál). Bár normál esetben ez sem fordulna elő, de ez már határeset a külső kocka miatt.
    - Tartós, pár órás 70-75W körüli terhelés is lenne. Ez 75-80% a tápnak.
    - A esetek nagy részében idle vagy light load lenne továbbra is 25-35(40W) között.

    Határeset a dolog, a 75-80%-os terhelést sem érzem problémának pár órára, de azért talán erre már megnyugtatóbb lenne valami 120W körüli táp. A kombinált maximum sem fordul elő soha, de tervezni erre sem szeretnék/érdemes talán. Viszont túltervezni sem akarom feleslegesen. Vélemény?

    120W-os kockát lehet emberi áron kapni itthon? A Dell-eken kívül (ami sajnos HookR tapasztalata szerint nem megy az LR-1106-os táppal) mik a megbízhatóbb típusok még?

    Másik kérdés: Nem a topicba illik, de ha már szóba jött a venticsere, úgy látom ebben van tapasztalatod. Nagy gépben Antec 550-es táp. ADDA venti van benne, vettem szinte ugyanolyan karakterisztikájú Scythe ventit, de sajnos mint utóbb kiderült az induló fesz éppen nem elég. Az új kb. 4-4.5V-tól indul el, a táp viszont indulásnál kb. 3.5V-ról indít. Aztán felkúszik 4V-ra kb. 2 perc alatt, tehát ott már elindulna a Scythe is, de nem tudom ez belefér-e. :) Esetleg valami ötlet ilyen extrém induló feszültségű ventire?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák