Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz Pista0001 #11663 üzenetére

    HookR:

    Olvasgatom az eddigi hozzászólásaimat, meg is találtam a fogyasztás mérés eredményét. Annyira nem is durva érték mint amire emlékeztem. :B 125 W körül volt a POST alatt , a konfig i5-760 + 2*2 GB ram + HD5770 + 1 db 250 GB 7200 rpm vinyó. Ha a vinyóra leveszünk 25-30 W-ot mint felpörgéskori felvétel, akkor is majdnem 100 W marad az 200 W max TDP-jű fő komponensekre, csak azt nem tudom hogy milyen arányban vették azt fel. Ha tudnék mérni most is (5770 -> 4350) akkor tudnék következtetést levonni. Ha az érték nem változna számottevően akkor szinte az egészet a proci vette fel, ha nagyobb változás lenne akkor a VGA is jobban beleszólt a dologba. Mindez persze akkor ha jól mért a fogyasztásmérő, márpedig egyéb eszközökkel kipróbálva (villanykörte, hajszárító, stb) jónak tűnt.

    Ez a fele pedig tvse1995 kollégának is szól, pontosabban inkább neki:

    A másik dolog amit találtam a thin-ITX-es intel lap tesztje volt. Úgy tűnik hogy a 17K Ft ártöbbletben egy 150 W-os külső táp is benne van, és mivel a PC-Q05-höz is adnak, úgy már 2 db lesz a birtokodban ha azt az összeállítást választod.

    Az alaplaphoz a cikk szerint amúgy jár teljes méretű I/O shield is, tehát PC-Q07-be is jó megoldás lehet, akkor nem kell hozzá ATX táp sem, így az az összeállítás így alakulna:

    Thin-ITX sima ITX házban:
    Lian Li PC-Q07 15000Ft
    Intel DH61AG 37035Ft
    4gb ddr3 SO_DIMM 6000Ft
    INTEL Celeron G530 11000Ft
    összesen: 69035 Ft

    A gyári hűtő magával az alaplappal kompatibilis, tehát hűtőt nem kell venned, de mivel nem kerülne táp a házba, nagyobb egységet is használhatsz ami csöndesebb lehet mint a gyári.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák