Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Emuriko

    csendes újonc

    Kipróbáltam a Mindig TV GO szolgáltatást, mármint megrendeltem a MAX csomagot, mert vannak ingyenes csatornák is benne. Van otthon "fő" TV előfizetésünk, csak nagy a család, és nem nézhető egyszerre annyi készüléken, ahányan vagyunk, sajnos kettő szolgáltatást kell venni, ha azt szeretnénk, hogy mindenki azt nézhessen, amit szeretne. A MindigTV GO párhuzamosan két készüléken nézhető, így ezzel a TV probléma meg van oldva. :)

    Előtte egy másik - szintén online - szolgáltatást használtunk "második előfizetésként". Ami miatt ennek a kipróbálása, illetve váltás mellett döntöttem, az a hét napig visszanézhető adások (a döntéshozó én voltam, mivel én fizetem, de ketten használjuk). Így 100%, hogy találok rajta valami nézni valót. A másik feltételem az volt, hogy prepaid - előre fizetős - szolgáltatás legyen. Elkötelezni nem szeretném magam, hűségidős vagy utólagos elszámolású szolgáltatást sem szeretnék rendelni (még kedvezőbb díjért sem kötelezném el magam). A leírás szerint a szolgáltatás díját minden hónapban automatikusan fogják levonni a csatolt bankkártyáról, de a lejárat előtt bármikor lemondható.

    A tapasztalatom a visszanézhető adásokkal kapcsolatban, hogy egyes csatornáknál bele lehet tekerni a visszanézhető műsoroknál, van ahol viszont nem (gondolom azért, mert itt a reklámot "kötelező" megnézni, biztos ez volt a feltétele a tartalom szolgáltatónak). Ahol nem lehet beletekerni, ott vigyázni kell, hogy ne szakadjon meg a lejátszás, mert akkor elölről fogja kezdni (ami egy filmnél nem túl előnyös a vége előtt). Tegnap táblagépen bele is futottam ebbe, módosítottam a fényerőt, és nem folytatta onnan, ahol abba hagytam. A lejátszás folytatás hiánya egy elég nagy hiányosság szerintem. A hét napos visszanézés úgy látom, hogy az összes "fizetős" csatornára vonatkozik, csak a közszolgálati TV-k adásait nem lehet visszanézni.

    A másik hiányosság, hogy nincs gyors csatorna váltás. Ehhez ki kell lépni az élő adásból vissza a műsorújságba, majd be a következő csatornába, végül a tartalom ismertetőben lejátszás gombra. Androidon ha a függőleges műsorújság elrendezést válasszuk, akkor az utoljára nézett csatornához lép vissza, de számítógépen sajnos az első csatornára. Ezen nincs mit ragozni, a csatornaváltás kényelmetlen, ez is nagy hiányosság. Remélhetőleg később egy frissítéssel ezt is, és a lejátszás folytatást is megoldják.

    A szolgáltatás sebessége viszont gyors, kb. egy másodperc alatt elindul a lejátszás. A képminőség a HD csatornáknál kiváló, az SD-nél érezhető a tömörítés, de ez is elfogadható. Eddig hibát nem tapasztaltam. Ami jó, hogy a felbontást manuálisan is módosíthatom, ha adatforgalmi korlátos mobilinternetről nézem, akkor lejjebb vehetem, ha otthon, akkor pedig mehet HD-ben is.

    Ami külön meglepetés volt a számomra, hogy kaptam hozzá RTL+ kódot. Ezt nem olvastam a leírásban, vagy csak elkerülte a figyelmemet, de fontosnak tartom itt kiemelni, hogy ez is benne van a szolgáltatásban. Az RTL+ Active csomagot adják hozzá, előtte RTL Most+ volt a neve.

  • Emuriko

    csendes újonc

    válasz cs-robert #21574 üzenetére

    A Filmbox Premium nincs benne a MAX csomagban. Ez a szabadidő csomagban szerepel, ami további 6 csatornát tartalmaz 899 forintért (és csak a MAX csomag mellé rendelhető, önállóan nem). Az a baj, hogy ennyit már nem érne meg nekem ez a szolgáltatás (még Filmbox+ kóddal sem), mivel így is két TV előfizetésünk van. Ebben is bizonytalan vagyok, meddig tartom meg, mivel drágának találom (az előző szolgáltatásom kedvezőbb árban volt, itt viszont vissza lehet nézni az adásokat, ezért váltottam). Ha árat emelnek, az már probléma nekem (ezért jó, hogy nincs "szerződés" meg hűségidő, csak prepaid szolgáltatást vagyok hajlandó rendelni).
    Azt olvastam, hogy automatikusan levonják, ez még elfogadható a számomra, mivel ettől függetlenül bármikor lemondhatom, és ha úgy döntök, újra megrendelhetem.

Új hozzászólás Aktív témák