Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTMHobby3

    tag

    válasz Zoli bácsi #87921 üzenetére

    Szerintem ne várd hogy bárki is tuti tippet adjon. Az én motorom 35 éves, de már akkor is több országban gyártott alkatrészekből legózták össze. Pedig egy KTM. Szerencsére ezek Európai országok voltak. Én csak egyet ajánlanék Neked, keress fel pár szervízt és kérdezd meg hogy melyik márkát hozzák a legritkábban. Talán az segít a választásban.

  • sityupityu

    Topikgazda

    válasz Zoli bácsi #87921 üzenetére

    Hm. 280 cc plusz befecskendezős, és mindössze 19 lóerő. Ha ez valóban piaggio blokk, akkor baromi sok elmegy ezeknél a mostani motoroknál az emissziós értékek oltárán. Az én öreg karburátoros 2002-es 180-as 4T runnerem 20 lóerős (14,7 kw).

    #87923 FeniX- Bár már a japánok közel sem hozzák sajnos azt a minőséget (jobban mondva tartósságot) mint amit akár 15-20 éve még hoztak, de úgy gondolom hogy egy keeway még így is igen messze van tőlük.

    A japánoknál leginkább a sport kategóriát érinti ez, ugye nekik is kell hozni a különböző piacok igényeit a környezetvédelemmel kapcsolatban, viszont ez nem mehetett a teljesítmény rovására. Az 1000 köbcentis racing kategória nem csak a japánoknál, hanem már mindegyik gyártónál évekkel ezelőtt átlépte a 200 lóerőt, ráadásul évről évre fejlődnek, egyszerűen muszáj nekik. Ha ezt nem tennék meg, akkor már nem lennének ütőképesek annál a rétegnél akik ezeket a motorokat veszik. És ennek sajnos ára van. A teljesítménynövekedés, az előírt környezetvédelmi értékek hozása, és a motor önsúlyának megőrzése mellet ez csak úgy megy, hogy a tartósság már közel sem lesz a régi. Egy 1000 köbcentis sor négyes hasalós motor ha úgy van használva amire tervezték (ebbe most ne menjünk bele, hogy hol használod úgy), akkor az azt jelenti, hogy kb 30-35 max 40 ezer km és vége. A korábbi 80 vagy akár 100 helyett. A suzuki 2 vagy 3 éve meghozta azt a fájó döntést a nagyon kedvelt gsxr 600 modellnél, hogy többet nem árulják már az uniós országokban. Az amerikai országokban, Ázsiában, Ausztráliában stb ugyanúgy lehet kapni, de az uniós elvárások mellet képtelenek hozni azt a teljesítményt egy bizonyos tartósság mellett amit korábban megszoktak és elvártak, így inkább nem hozzák ide.

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák