Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IMIIKE1998

    őstag

    válasz Zoli bácsi #83826 üzenetére

    "Ha nincs jogsi, ne vegyetek 125-öst neki. Nem akarok álszent lenni, fele ország kamu 50-esekkel nyargalászik. De gondolj bele, egy kis figyelmetlenség, beleszáll egy 30 millás autóba, elég egy koccanás...Fizetheti az okozott kárt, mert a biztosító kihátrál, ilyenkor kiderül a turpisság, vázszám alapján is...... Szerintem nem ér ennyit. Meg a rendőrség is megbünteti."

    Erről jut eszembe, akkor én most mit csináljak a B-s jogsival? A Közelkedési Hatóságot is megkérdeztem, hogy akkor most hogyan használhatnék egy 50-es, rendszám nélküli robogót, ha többel megy, mint 45, sok értelmes dolgot nem tudtak mondani(A jogszabály szerint mindhárom kritériumnak meg kell felelnie a robogónak, vagyis:max. 4kW, max. 50cc és max. 45km/h TERVEZÉSI sebesség). 125-ös motornak nem lehet elvileg megfeleltetni ezeket a motorokat, de KRESZ szerint segédmotornak sem. Viszont ha meghúzok vele egy autót, akkor a biztosító valószínűleg nem fog fizetni, a rendőrök kedvükre büntethetnek akár azért, mert 45-nél többet megy, akár azért, mert hiányzik a megfelelő jogosítványkategória(mert ez nem segédmotor). Talán le kellene "fojtatni" 45 km/h-ra, csak arra szakember is kell, plusz ha a motor 140k, akkor nem akar senki irreális összegeket rádobálni. A kedve is elmegy az embernek az egésztől. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák