Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huszi.gyb

    senior tag

    válasz longwild #45534 üzenetére

    Írd le, de akár ide is, több szem többet lát alapon... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.dongosofor.hu

  • longwild

    aktív tag

    válasz longwild #45534 üzenetére

    Illetve ide is leirhatom a problemamat, mely nem ujkeletu. Relativ hideg idoben vagy hideg motorral elindulva a melegedes fele haladva az alapjarat elkezd elmaszni. Ez azt eredmwnyezi, hogy nehany kilometer mulva, mikor a motor mar bemelegedett, megallva a robogo tol finoman, mert az alapjarata mar annyira magas, hogy kezd fogni a kuplung. Csorog, zorog stb.

    Egy leallitas, ujrainditas azonnal megoldja, jo esetben aznap mar elo sem jon tobbet.

    Ha indulas elott hagyom melegedni 4-5percet, akkor nem jon elo szinten a problema.

    Vannak elmeleteim, melyeket kiegeszithetnetek, mert a markaszerviz komplett ECU cseret javasol, hivatalos magyar aron a motor jelenertekenek 40%rol beszelunk...

    Elmeleteim:
    -ECU utan valahol fals levegot sziv valamilyen ridegedo gumi miatt.
    -olvastam azt is, hogy a benzin belevegosodese is okozhat ilyet, íert az injektor ilyenkor nem tud annyit szallitani, amit az ecu kert, ezert az ecu megtobbet ker es ehhez aléitja az alapjaratpt. Viszont ha megszunik a levegosodes a benzin vonalon, akkor mar sok az adagolt benzin
    -blokk es leomlo kozott a lambda szondaig illeaztesen, repedesen, csatlakozason valahol szelel a kipufogo, ezaltal a lambda ertekek nem az igazsagot fogjak mutatni. Azaz a lambda szenzor oxigenben dusabb kevereket fog erzekelni, ezt kuldi vissza ecunak...
    -volt otlet, hogy a blokkban levo rpm szenzor szart vagy olajsarosodott el...
    -szinten olvastam, hogy kopogasszenzor is okozhat ilyet -bar nem tudom, hogy ebben vane ilyesmi...
    -valoban az ecu, pillangoszelep, leptetomotor szarodott be
    -lambda szonda szarodott be -vagy az erzekeloje vagy a futoje.... pl nem fut fel maganak es a kipufogogaz melegiti fel lassan menet kozben, de addig szarul mer...

    Ami meg segitseg lehet, hogy az eredeti gyertya kicserelesekor latszodott, hogy a gyertya vege szurkes fekete... szoval nem az egeszsegesnek mondott ozbarma...

    A fentieken kivué van meg tippetek? Vagy barmit kizarnatok a fentiekbol?

    [ Szerkesztve ]

    szoftver szakmabeli && Beverly250

Új hozzászólás Aktív témák