Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz Janix12 #9692 üzenetére

    Köszi az újabb tippeket, holnap próbálom és beszámolok az eredményről. A HE hőfok azért érdekes, mert nyomtattam hőtornyot ugyan ezzel a DD PETG zölddel és ott 215-220C-nál volt a legjobb az eredmény, de viszem lejjebb.

    Nekem nem tűnik lazának az X és az Y szíj, de hogyan lehet megállapítani, hogy mikor a legjobb, amikor se nem laza, se nem túl szorors?
    Olvastam valahol, hogy "pengetni" kell és gitárhangolóval ellenőrizni a frekvenciát, ami a szíjhossztól és a fezsességtől függ (na meg az anyagától is), de ezt elég elborult ötletnek tartom.
    Valami egyszerűbb de mérhető módszer nincs?

  • fabula

    őstag

    válasz Janix12 #9692 üzenetére

    Kipróbáltam 200C fokon nyomtatni a zöld DD PETG-t a Tevo Tornadoval, ahogyan ajánlottad, de ez már kevés neki, nem olvad meg rendesen a filament. A szálazás ugyan úgy megmaradt, semmit nem csökkent, de most már az alap is csapnivaló lett ezen a hőfokon. Nem tapad le rendesen a 80C-s bed-re és a fúvókáról is nehezen válik le az első rétegnél. Íme az eredmény:

    Mint már írtam, hőtorony alapján ez a filament 215C körül nyomtat a legszebben.
    210C-n még működik, de a szálazás mindig megmarad, bármilyen retractta, akár extrém hosszúval is (próbáltam 17 mm-el is), Z-Hop-ot 0,4-1 mm-ig, retract speed-et 30-100 mm/s-ig változtatagatva sem történt semmi változás.
    Na itt adtam fel, lehet, hogy az anyagban van a hiba? Szívás, mert van a zöldön kívül még 5 színem belőle, igaz kezdő készletben vettem, így színenként 250 dkg (a zöld már sokkal kevesebb, elszórakoztam :) )

    A Tevo Tornado (az enyém) PLA-val nyomtat szálazás nélkül ha megfelelő a hőfok a hőtorony alapján, 7 mm-es retracttal 40 mm/s retract speddel és 50-60 mm/s nyomtatási sebességgel, 0,2 layer heighttel.

    Nem tudom, a PETG-vel miért nem lehet normálisan nyomtatni vele :W .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák