Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Kiglerx #72 üzenetére

    Amiket linkeltél azok nagyon messze vannak azoktól a cnc maróktól amire én gondoltam. :) Ugyanolyan filigrán kis szekezetek mint a többi olcsó 3d nyomtató, pl az is amit én rendeletem. Vékony kis körvezetékeken mozognak, a pirx-nél sima trapéz menetes orsó mozgatja a z tengelyt, a készülék váz rétegelt lemez. Én ilyesmi gépekről beszéltem : http://syil.hu/?lang=hu&mnu=syil_x4_plus
    Ennek rendes öntvény gépágya van prizmás vezetékkel, golyósorsóval stb... Ezek sokkal precizebb pozícionálást tudnak, viszont mivel fém megmunkáláshoz tervezték lassabb előtolásra és àtpozícionálásra képes mint egy átlag 3d nyomtató, ezért sokkal lassabb lenne a nyomtatás. Nem néztem még meg az sg fórumos konverziót, de agyaltam számolgattam, és valószínüleg a megfelelő sebességet a fém megmunkálás beáldozásával lehetne elérni, csak a mechanikát megtartva, gyorsabb mozgatást lehetővé tévő motorokkal, stb... Persze nem biztos hogy megéri, nem tudom ez a szál-leolvasztós technika tud-e olyan pontosságot, amihez szükség van ilyen merevségre, és pontosságra, lehet hogy ezek a könnyű kis vázak, a körvezetékekkel pont elegendőek. Hétfőn elhozom a nyomtatóm, és nekiállok kísérletezni, tanulni. Aztán meglátjuk :)

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák