Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bubukain #44381 üzenetére

    Hogy el van lapulva a filament, az szerintem inkább csak az okozat és nem az ok.
    Mivel nincs filament szenzorod, ezért a nyomtató nem tudja, hogy a filament elakadt és akkor is dolgozik tovább, ha nem tudja betolni a filamentet. Az extruder is próbálja adagolni, de mivel a filamentet nem tudja tolni, ezért szépen eldarálja/ellapítja egy ponton. Gondolom, hogy a firmware-ben az extruder motorja is jól túl van picit állítva Amper tekintetében, ezért nem kattog inkább, hanem leforgácsolja a filamentet.

    Sok oka lehet, amiért elakadt.
    Az egyik - ahogy előttem is írták - a retractot kellene visszább venni. Például Ender 3-nál Cura-ban szinte minden filament típushoz 5mm van beállítva 45mm/s sebességgel alap beállítás szerint. Ez nálam is okozott dugulást. Az oka pedig az, hogy jól visszahúzza a filament olvadt végét a hűtött részig, ami ott felkenődik a falra és ott lehűl és az máris dugulást okoz. Vedd vissza a visszahúzást 1-2mm-rel és/vagy a visszahúzás sebességét egy picit mondjuk 45mm/s-ról 30mm/s-ra. A legrosszabb, ami történhet, hogy szálazni fog egy kicsit.
    Esetleg kinyomtathatsz egy retract tornyot a visszahúzás mértékére és/vagy a sebességre, hogy pontosabban be tudd állítani.
    Ez lehet a legáltalánosabb oka a dugulásnak.

    Aztán lehetséges még, ha olyan hotended van, hogy a tefloncső túl hosszan ér le és túl rövid fajta a heatbreak benne. Olyankor szokott a tefloncső vége megégni és mindenféle anomálikat okozni.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • syler123

    veterán

    válasz Bubukain #44381 üzenetére

    Cura-t használsz? Nem lehet, hogy az Ironing be van kapcsolva? Engem az elején megszívatott, hogy mi a francot mozog a fej, pedig nem forog az extruder. Mozog az, csak nagyon lassan és alapértelmezetten be volt kapcsolva az Ironing.
    Persze ettől 1 - 2 réteg után nyomtat rendesen, nem tudom nálad mi a helyzet utána.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák