Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz fabula #35313 üzenetére

    Köszi a sok hasznos infót!
    Az UHU ragasztó is olyan, mint a nebuló, csak fehér színben. Ránézésre.
    A hajlakkot én sem szeretem annyira, de erre letapad biztosan. A szobában van egy Hepa filteres ventilátor, ami ilyenkor menni is szokott. Természetesen nem a nyomtatóra fúj, hanem az erkély ajtó felé, ami nyitva is van.
    A szintezésnél arra gondoltam, hogy veszek hozzá pontosabb távtartókat és remélem, hogy így sokkal kisebb lesz az eltérés a pontok között. (Ilyen kis méretben akár nyomtathatnék is. Képet kapnék a pontosságról.) Táblázatba szedtem a mért értékeket és ez alapján a legmagasabb és legmélyebb pont között 0,6 az eltérés. Szerintem ez nagyon sok még akkor is, ha a szoftvernek kompenzálnia kellene. Ráadásul az eloszlás nem egyenletes, amit nem is értek. Van olyan két egymás melletti pont, ahol 0,4 az eltérés.
    Az extrudert megnézem mindenképp. A tengelyek lépései jónak tűnnek. Amit eddig sikerült kinyomtatnom, azok mérethelyesek voltak minden irányban.
    Kattogást nem hallok. De a szálba lehet, hogy nagyon belemar.

    Köszi a ventilátor linket!
    Németországi boltot nem tudsz rá esetleg?
    A Mega Zero 2.0-nak van még egy nagy baja. Baromi hangos. Csukott ajtónál is hallani, hogy dolgozik. Elvileg a motorvezérlők cseréjével megoldható. Van konkrét típus rá?
    Ha ez is ali-ról jönne és Kínából, akkor együtt rendelném meg a ventivel.
    Az elektronikai részt én még nem szedtem szét. Videóban láttam, hogy valaki így orvosolta a nyomtatója hangosságát.

Új hozzászólás Aktív témák