Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz atus72 #3470 üzenetére

    Ez állítólag a hivatalos érzékelője, a tartó epoxy lapból ki is van vágva az Anet felirat. Ezt hívják a fórumokon the “official” Anet sensor-nak.
    Sajnos úgy néz ki, hogy nem működik. Feltettem a nyomtatóra a Skynet v2.3.2 fix 2 firmware-t a mellé adott A8- 5buttonkeypad- autolevel- stock anet sensor configal, gondolván hogy ezzel nyilván működnie kellene, azonban az alaplap z-endstop csatlakozójába dugva a ROKO SN04-N típusú szenzor nem csinál semmit, az asztalhoz közelítve nem világít a rajta lévő piros LED, tehát valószínűleg nem érzékel, így nem is szereltem fel.
    A Skynet v2.3.2 fix 2 firmware-t a mellé csomagolt Arduino IDE 1.8.0 (with APIM) szoftverrel flasheltem fel, felment gond nélkül.

    Na gondoltam, akkor ha nem jó a szenzor, felteszem a Marlin 1.1.4-es firmwaret, de annál már a a fordítás sem fut le, hibát ír ki, hogy nem jó a kiválasztott board típusa. A Skynet-hez csomagolt Aurdino 1.8.0-ban ki lehetett választani az Anet v1.0-ás alaplapot és ezzel a Skynet fel is ment gond nélkül, azonban a Marlin nem, hibát ír ki.

    Próbáltam a legújabb Arduino IDE 1.8.3-at is, de abban nincs a választható alaplapok között az Anet, az alaplap info ismeretlen alaplapot ír. A Marlin firmware Anet A8-ra feltételéhez melyik alaplap típust kell kiválasztani az Aurdino 1.8.3-ban?

    Megköszönném, ha átküldenéd Marlin Configuration.h fájlodat. Neked 3D touch szenzorod van és ha teszek az asztalra üveget, akkor nekem is azt kell majd beszereznem. Neked amúgy hogyan vált be a szenzor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák