Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasquez

    senior tag

    válasz axlfsi #33558 üzenetére

    Azért kérdezem, mert gondolom, te is olvastál már róla, hogy jó minőséget inkább dd-vel tudsz majd csinálni, meg rugalmas anyagokat nyomtatni.
    Gyors nyomtatót meg bovdenesből lehet csinálni.
    Nem mindegy, hogy mit akarsz majd tuningolni?
    Nálam egyenlőre bovdenes van, és látom azt, hogy hiába a jobb minőségű push-in csatlakozók, ugrabugrál a cső előre hátra, millimétereket, én ezt fogom megoldani, egyenlőre. A dd-hez alaplap van már, de még érlelem a megoldást.
    Neked ha nem marad a bovden, akkor ezzel nem kell foglalkoznod, a dd-nél majd az összeépíthetőség lesz a kérdés, meg a súly csökkentés lehetősége.

    PC

  • Scallion

    senior tag

    válasz axlfsi #33558 üzenetére

    Hát szép felületet nekem még csak bowdenessel sikerült csinálnom. Viszont a tpu-hoz mindenképp kell a dd. Próbáld ki mindkettőt és majd meglátod. A tanulás mindig pénzbe kerül , de sok hasznát lehet venni egy 3d nyomtatónak a háztartásban. Törött apróságok..stb.
    Pl.

  • szabieable

    aktív tag

    válasz axlfsi #33558 üzenetére

    Talán 1 hónappal előtted ugrottam bele én is a témába, totál nulláról egy banggoodos régi Ender 3-al brutál jó akcióval kifogva ( 44k ) és szemeztem én is mindenféle upgradel.
    Ami megvalósult:
    - part cooler és hotend fan cserélve noctua (4020) ventire ( bantam design fang ) ez már nagy zajcsökkentéssel járt
    - alaplap 4.2.2ről upgrade először skr mini 1.2-re majd azt kukázva 3.0ra ( brutális mennyivel csendesebbek a stepperek)
    - psuról hajtott led szalag a felső tengelyen kapcsolóval, szeretném elrakni egy zárt szekrénybe és ahhoz, hogy az octoprint lásson valamit a kamerán keresztül kell a fény

    Amivel szemeztem:
    - dual z, minimális hullámzásaim vannak nagyon ritkán magasabb printeknél, ha egyszer szembejön jó áron egy kit lehet lecsapok rá, az skr lap támogatja szerencsére
    - linear rails - ennek a tesztek alapján nem sok gyakorlati hasznát látom/láttam
    - direct drive extruder - perpill nincs tervben flexible filament így szintén kérdőjeles, hogy meglépem-e egyszer
    - jelenleg csak PLA-t nyomtatok, 1-2 dologhoz majd PETG de a stock hotendet elégnek érzem, ha váltok akkor microswiss, hogy ne kelljen fangot cserélnem

    Ami jelenleg in progress:
    - filament runout szenzor - az ördög nem alszik, filléres mikrokapcsoló tétel
    - bltouch ... borzasztóan hullámos a bedem még eredeti creality üveg csere után is
    - control board és a psu csere silentiumpc 6015re
    - átköltözik a mainboard hátsó dobozokba a raspberryvel így végre normálisan lesz helyem a stepdownoknak ( 12V noctua ) és a relének is ( power off after print )
    - metal extruder arm ( ezt a bed rugók miatt vettem leginkább, de annyira beragadt a csomag kínából, hogy közben lett új bed), nem baj azért ha van itthon csere kar meg szilikon zokni tartalékban

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák