Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProfBako

    tag

    válasz Bazs87 #1301 üzenetére

    Próbálgasd a rétegvastagságokat mert nekem pl 0.27mm-feletti rétegvastagságot már nem jól nyomtatta, próbálgatás alapján kijött hogy általános minőségre 0.2mm rétegvastagság jó, de ha szépet akarok akkor 0.16mm-kell.
    Az asztal hőmérsékletet meg érdemes konkrétan megmérni az üveg felületén mert lehet hogy a hőmérő csal vagy a hőátadás nem jó a fűtőlap és az üveg között.Úgy hogy esetleg próbáld meg magasabb hőfokon hátha úgy jobban tapad.

  • layerke

    aktív tag

    válasz Bazs87 #1301 üzenetére

    Általam használt és ajánlott kezdő paraméterek herz pla-hoz:

    - fúvóka átmérő: 0,5 mm
    - rétegvastagság: 0,3 vagy 0,25 mm
    - fejhő: 202-208 (208 fölé csak akkor menj , ha mér jól megy a nyomtatás, 215 körül szépen csillog majd a pla)
    - asztalhő: 60-65 (újabban a 65ön látom, hogy nagyon bevált)
    - asztal: tükörtiszta legyen, szerintem le fog tapadni rá, ha a kezdő réteged sebessége és vastagsága megfelelő
    - kezdő réteg: sebessége fele legyen a többi rétegének, az se baj, ha kicsit melegebb is, pl ha a többi réteg 202, akkor a kezdő lehet 205-208
    - sebesség: 30-40 mm/s között
    - egyszerűbb modell használata kezdéshez, ajánlom a 2 cm élhosszú tesztkockát. néhány réteget megvársz hogy milyen lesz, aztán kill. nem pazarlod az anyagot és simn látod rajta hogy jó-e vagy sem.

    Továbbá: nem tudom mennyi anyagot adagolsz. Biztos jó a mennyiség? Nem számoltad el sehol? Nem szorul sehol? Bowdenben vagy a fejben esetleg, fúvóka tiszta biztosan?

Új hozzászólás Aktív témák