Új hozzászólás Aktív témák

  • PoS

    csendes tag

    válasz Sanraith #34641 üzenetére

    Nekem akkor volt ilyesmi problémám, amikor kicseréltem (nem ilyen nyomtatón) a tárgyhűtő ventillátort és az új sokkal nagyobb teljesítményű volt, mint a gyári vacak. Az történt, hogy túlzottan lehűtötte a kinyomott cuccot és ettől 1. kvázi még a levegőben megdermett, nem olvadt rá az alatta levő rétegre rendesen és 2. az asztal is hült, amitől felkunkorodtak a printek itt-ott. Mindkettőnek az volt az eredménye, hogy a nyomat egyre magasabb és magasabb volt rétegről rétegre és a fej lépten-nyomon belekapott az infill-be (leginkább oda pozicionálja a slicer a mozgásokat). Utólag kiderült, hogy a fűtőblokkban a fűtőpatron is laza volt, ezért a nozzle is hagyta magát jobban lehűteni, én ezt is megnézném, ha más nem írta volna már.

    Megpróbálnám első körben a legelső réteget tökéletesre belőni (és nem papírhúzogatós módszerrel, mert az alapvetően hibás elképzelés ahol a 0-t valójában nem 0-ra állítod). Elérni azt, hogy egy 0.2 mm-es vonal vastagsága valóban 0.2 mm legyen. Én 0.2 mm-es fém hézagolóval szoktam. Leviszem a magasságot Z0.2mm-re és beállítom a hézagolóval, hogy pontosan annyi legyen. Így tökéletes lesz és nem kell utólag bohóckodni a z offset-tel.

    Ha ez megvan, nyomtass egyet 50% tárgyhűtő teljesítmény mellett és nézd meg jobb-e. Én még a kávéscsésze-alátétbe víz tesztet is megcsinálnám, hogy lássam nem a nozzle-t fújja-e a venti telibe, bár kész nyomtató esetén ez annyira nem szokott gond lenni... de ki tudja...

    PS: sorry, most cseppentem csak ebbe a topicba és rögtön egy ismerős problémába ütköztem, remélem nem veszitek tolakodásnak a tanácsokat. Peace.

Új hozzászólás Aktív témák