Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Tomika75 #30215 üzenetére

    Úgy szokták, hogy mérik, és ha elérte, akkor kikapcsolják a fűtést, ha egy szint alá megy, akkor visszakapcsolják. Szóval így ingadozik a célérték körül a hőmérséklet. Itt van róla leírás: [link] Gondolom ezt kéne egy áramkörbe tenni egy szenzorral és egy fűtővel és beállítani a szintet. Van erre egyébként kész megoldás is: [link] Ez mondjuk 230V-os, de gondolom találsz 12V-osat is. Az egészet egyébként termosztát-nak hívják, ha hőmérséklet szabályozásra használják, de persze bármi mást is lehet szabályozni ezzel a módszerrel, pl vízszintet egy tartályban, vagy vegyiparban, biotechnológiában vannak kemosztátok, amik ugyanilyen elven működnek. Nem tudom, hogy van e elektronikában valami varázslat még ezen kívül, én csak vegyész oldalról tanultam ezeket. Azt tudom, hogy manapság még divatba jött az ilyen mini számítógépek, mint arduino használata hasonló célokra, mert azok programozhatóak, lehet adatot is gyűjteni róluk, stb. Hogy ezen a kettőn kívül még milyen megoldások vannak, azt nem tudom, nem értek hozzá. Esetleg valami hőrelé, ami még lehetséges, az kikapcsol, ha elért egy bizonyos hőfokot, és ha visszahűlt, akkor zárul újra az áramkör.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák