Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    Üdv!

    A következő a gondom: van 2 db HTS721010A9E630-asom, amik lassan elérik a 3 éves kort, ezért úgy döntöttem, hogy lecserélem őket.
    Az opciók:
    HTS721010A9E630 (0J22423) - az eddig ismert színvonal, csak "0 km-es"
    - Specifikáció szerint: "Service life of the drive is approximately 5 years or 20,000 power on hours, whichever comes first"
    + ismert, bevált
    + olcsó
    + gyorsan beszerezhető
    - 2 év gar

    HTE721010A9E630 (0J30573) - vélhetően az eddig ismert színvonal, 24/7-es üzemre tervezve - ami egyébként ki is lenne használva
    - Specifikáció szerint: "Service life of the drive is approximately 5 years or 30,000 power on hours, whichever comes first"
    + 24/7-es üzem
    0 ára határeset (egy kapott árajánlat alapján)
    - sehol nem kapható, 5 hét múlva talán jön 1, esetleg 2 db
    - 2 év gar

    WD10JPLX - más márka, de vélhetően megbízható, mert ott szerepel az ajánlottak között - a specifikáció igen szűkszavú, sehol nem találtam irányadó POH adatot (HTS/HTE: 20.000/30.000 óra)
    + gyorsan beszerezhető
    0 garancia? az összefoglalóban 5 év szerepel, de bármyelik webshopot nézem, csak 2 évet adnak rá
    - drága

    Mind a 3 HDD 2,5"-os, 1 TB-os, 7200rpm-es, és ez is az elvárás. Csak valahogy jó lenne dűlőre jutni... Az 5 hét várakozási idő elég hosszúnak tűnik, de mivel tökéletesen működnek a mostaniak, ezért nem égetően sürgős, ki bírom várni azt az időt - csak kérdés, hogy közben hogyan változik a másik kettőnek az ára. És nem tudják garantálni, hogy megjön a 2 HTE, szóval végül lehet így is, úgy is mást kell vennem, csak 5 hét malmozás után.

    Esetleg még opció, hogy él egy rokon Németországban, aki karácsonyra jön haza, ahonnan "még belefér" áron tudna hozni 2 db HTE-t. Ennek az lehet a hátulütője, hogy ha ne adj isten gariztatni kéne, akkor mindenképpen külföldre kell küldeni a csomagot, nem pedig belföldre - drágább, tovább tart.

  • Vikitorony

    tag

    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne, hogy kamerarendszerbe (Dahua DH-DVR7816S-U, 24 kamerával) melyik HDD-t érdemes rakni?
    WD40PURX vagy WD4NPURX? Mi a különbség közöttük? Néztem a specifikációkat, de nem igazán lettem előrébb. :/

    Mivel 8+4 lemez beszerzéséről van szó, ezért nem egészen mindegy, hogy br. 41.000 Ft (WD40PURX) vagy br. 53.000 Ft (WD4NPURX) darabja.
    Viszont, ha van olyan, amiben jobb az NV szériás, és indokolt a többletköltség, akkor én is jobban meg tudom győzni a döntéshozót.

    DVR vs NVR témában sajnos nem vagyok otthon - az NV szériát ugye NVR-ekhez ajánlják. A rögzítő típusa alapján DVR lenne, de a szoftver NVR-t ír és IP kamerákat használunk ethernet kábellel, ami gyors utánaolvasás alapján szintén arra utal, hogy ez NVR.

    Köszi a segítséget!

  • Vikitorony

    tag

    Üdv!

    Plex/DLNA/FTP és sok torrent alá (+backup) keresek HDD-t NAS-ba.

    2x 8 TB menne bele, viszont gondban vagyok a választással.
    Az összefoglalóban láttam az ajánlott 8 TB-os lemezeket, de árban van szórás köztük, és érdekelne, hogy kinek mi a véleménye, melyik a legjobb ár/érték/megbízhatóság/garancia "arányú". Drágább is szóba jöhet, ha van értelme, vagy gyakorlati haszna.

    Seagate IronWolf - 68k
    WD Red - 72k
    Seagate Exos 7E8 ST8000NM0055 - 79,5k
    WD Red Pro - 89k
    Seagate IronWolf Pro - 98,5k
    Seagate Exos 7E8 ST8000NM0045 - 106,5k

    A NAS már ismeri a btrfs fájlrendszert. Mi az általánosan használt FS NAS-ok esetén? Melyiket érdemes használni?

    Illetve 512n / 512e / 4Kn? Ahogy olvastam, Windows Vista/7-től fölfele már nincs gond a 4K-s szektormérettel, ami NAS esetében elképzelésem szerint nem nagyon számít, mert valószínűleg nem NTFS lesz a NAS-os vinyókon.

    Köszi!

  • Vikitorony

    tag

    válasz Dzsekó #60368 üzenetére

    Azt jó tudni, hogy lehet NTFS is, de melyiket érdemes választani? Alapvetően nagy méretű fájlok lesznek rajta (1 GB+), ezek egy részének az elérése majdhogynem folyamatos lesz, illetve rengeteg fotó és egyéb backupok, amik ritkábban kerülnek olvasásra.

    Lehet hülye kérdés, de még sosem volt lehetőségem kipróbálni:
    Ha a NAS-ban EXT4-es FS-t használok, attól az még elérhető és írható is Windows 7/10 és macOS alól?

  • Vikitorony

    tag

    Üdv!
    WD Gold és Red Pro 16-18 TB: okkal nincs az ajánlott listán, vagy szimplán nem frissítették mostanság?

    Gold:
    WD161KRYZ
    WD181KRYZ
    Red Pro:
    WD161KFGX
    WD181KFGX

Új hozzászólás Aktív témák