Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ombre85

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég újítottam be az alaplapomon található 3440x1440-es monitort, és az addig tökéletesen elegendő 280X-em igen rendesen elkezdett alatta izzadni :)
    Szeretnék egy jobb kártyát venni (akár használtan is), de amit viszont kinéztem, az RX580 Nitro+ 8GB nem vagyok róla meggyőződbve, hogy rövid időn belül nem lesz-e kevés ehhez a felbontáshoz. Érdemes ennél maradnom, vagy inkább gyűjtsek még, és legyen mondjuk egy GTX 1070?
    Leginkább játszok a gépen, néha 3D tervezek nyomtatáshoz, de semmi komolyabb.

    Imádom a jelenlegi kártyámat, de az évek alatt további érveim is gyűltek a csere mellett:
    - Mindig legalább 2 monitor van a gépre kötve, a mostani kártyám úgy tudom, ilyenkor nem megy el aludni.
    - Nincs passzív üzemmódja alacsony terhelésen, most ez a gépem leghangosabb eleme
    - Fix kéken világít, elüt a többi komponenstől :U
    - Szimpi a backplate
    - Imádom a Nitro+ letisztult dizájnját, ha 1070, akkor is valami hasonlót keresnék
    A Freesync hiánya nem érintene mélyen, eddig is nélküle éltem, a monitor vásárlásánál sem ez volt a döntő szempont. Bár őszintén szólva nem tudom, milyen lenne.

  • Ombre85

    tag

    válasz Teaway #116051 üzenetére

    Bakker, pedig vagy 5x átolvastam, mielőtt elküldtem :DDD
    Nem az alaplap nagy, a monitor pici, irdatlan képsűrűséggel...

    (#116049) szabimabli - Köszi, ettől féltem. De ezek szerint eddig derekasan helyt állt a mostani kártyám, mert ez egy jó nagy ugrás lesz.

  • Ombre85

    tag

    válasz Speed® #116061 üzenetére

    Köszönöm neked és Kolopelének is a tanácsot, megfontolom. Ez a pulse is épp olyan tetszetős, mint a 380-ból a Nitro+.
    Igaz, hogy jóval drágább, de Vega56-ból megérné Pulse helyett a Nitro+ ha az ár nem szempont? Hoz annyi prémium pluszt, mint amennyivel drágább?

  • Ombre85

    tag

    válasz Ombre85 #116087 üzenetére

    Itteni ajánlásra vettem a 3440x1440-es monitoromhoz egy Sapphire Vega 56 Pulse típusú kártyát, amit tegnap be is szereltem a gépembe. Azoknak, akik hasonlóban gondolkoznak, szeretnék megosztani néhány gondolatot róla:
    - A dobozától senki ne várjon csodát, a külső borításon kívül sima barna karton. Benne szivacsban a kártya lefóliázva, és egy pár szavas útmutató. Videokábel nem jár hozzá, ahogy CD sem, bár az érdekes, hogy a magyar nyelvű útmutatóban utalnak a lemez meglétére.
    - A másik ami azonnal szembetűnik, hogy maga a kártya nem szimmetrikus. A gépbe építve a vége felé fokozatosan szűkül össze, nem tökéletes téglatest akar lenni. Szabályos, egyszerű idomok kedvelőinek csípheti a szemét.
    - A nyák kb. a teljes hossza feléig ér, ami köszönhető a HBM-nek - gondolom, így a kártya másik felén üresen áll a hűtőborda, ami a hőleadás szempontjából biztos, hogy előny. Felette a fekete Pulse ábra, ami a backplate folytatásaként óvja a lamellákat, a várakozással ellentétben fémből van, így aki attól félt a képek alapján, hogy ez könnyen el fog törni, az megnyugodhat (megnyugodtam).
    - Beépítés közben tűnik fel a rövid PCB legnagyobb hátránya: a kártya közepére kerültek a tápcsatlakozók, így nem lehet a kábeleket dizájnosan elvezetni, átszelik a fél gépházat.
    - Arról nem is beszélve, hogy a korábbi 2 egység magas kártyámhoz képest ez egy dög, felkajál még egy PCI-express slotnyi helyet.
    - Ezeken túllendülve a beépítés után érhet még meglepetés. Sehol nem olvastam, hogy világítana, de bizony pirosan világít az oldalán a Pulse felirat, ami rosszul lett leárnyékolva, így a bordákra is vetít maga mögött némi fényt. Engem nem zavar, pont pirosban játszik a házam, így kellemes meglepetés volt.

    3 játékkal teszteltem, mert jelenleg ezek voltak a gépemen:
    -Minecraftban mindent feltekertem, 15 chunk távolságra renderelésnél fix 160fps. Overkill :DDD 30 chunk fölött pedig 30-50 fps.
    -Fallout 4: Minden Ultrán, ahogy az automatikus launcher beállítja, 3440x1440-en, 90-es FOV-val: 65-120 FPS, VSync-el pedig fix 75-ön tartja. Itt érdekes, hogy amint néhány beállítást lejjebb tekertem (DoF, Antialiasing, stb), leesett 35-40 FPS-re. Ezt még majd kivizsgálom részletesen (lehet, hogy a DoF miatt a háttérbe csak elnagyoltan rajzolt. Ha így van, az szívás, mert én utálom ezt a funkciót). Ja a játék némileg moddolva van grafikailag, így nem vanilla mérés.
    -Dying Light: Vsync-el próbáltam mindent Ultrán, 3440x1440-en fixen tartotta a 75 FPS-t, meg se röccent.
    Amint lesz időm, megtekerem a bajszát újabb játékokkal is, de abszolút elégedett vagyok.

    A tesztek alatt igazán elkezdett izzadni a gépem, de a proci volt kevés (6600K alapon), sokszor 100-on pörgött, így a hűtése is karcsú lett (80 fokra is felszaladt). A kártya vígan elszórakozott, néha kicsit megpörgette a ventilátorait 2-3 másodpercre, aztán megint csöndben maradt, maximális hőmérséklete 70-75 fok körül volt. Felmerült bennem, hogy az új kialakítás miatt melegszik jobban a proci, mert a kártya egy az egyben ráokádja a meleget, így ezt is figyelembe kell venni tervezésnél.

    Mindent egybevetve a külseje nem egy felső kategóriás körítés, ha sajnálod a felárat egy komolyabb típusra, akkor meg fogod érezni a különbséget, de tény, hogy ettől függetlenül legalább olcsóbban megkapod ugyanazt a teljesítményt.
    A Freesync-ről még nincs gyakorlati tapasztalatom, szép folyamatos volt a kép vele végig, néha pillanatokra megvillogott, de nem zavaróan.

    Azt nem is gondoltam, hogy ilyen fájó szívvel teszem vissza a dobozába a régi kártyámat, sok örömet szerzett az évek alatt. Ennek ellenére köszönöm az ajánlást, remek kártya ez a kis Vega, és talán méltó utód lesz.

    Ha valakinek még tudok segíteni laikusként, az privátban nyugodtan keressen meg.

Új hozzászólás Aktív témák