Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok.

    A meglévő alkatrészeim hozzá:

    i7 4770s
    16gb 1600mhz Kingston ddr3 ram
    asrock h81m-g
    500gb seagate barracuda 7200rpm

    Ezekhez még jön majd egy táp,ház,ssd,vidkari.

    Az volt az e havi célkitűzés,hogy a vidkarin kivül megveszek minden mást,és kövi hónapban meg egy videokártyát,de most megjelent a battalion 1944 és a többiek nyomják vele én meg 1 honapig nem akarok lesni,ezért azon gondolkodom,most veszek videokártyát és beledobom a jelenlegi gépembe amit majd el ekarok adni,ha az újat összedobom.

    Kérdésem az lenne,hogy megéri megkockáztatni egy Gtx 1050-es sima vidkarit belerakni egy 7 éves vasba ahol már semmire nincs gari?Elvileg a játszható szintet elérném vele ebben a játékban ha csak vidkarit cserélek.

    Jelenlegi config:

    Asus m4a77t alaplap
    Amd athlon II x4 640es proci
    Xilence sps 550w tápegység
    Asus hd 5770 1gb ddr5 vidkari

    Egyedül a táp miatt aggódok kicsit,nem-e nyirná ki a videokártyát az alatt az 1 hónap alatt vagy nyugodtan be lehetne próbálni,igy hogy felcserélem és videokártyát veszek előbb,vagy inkább ne kockáztassak? :)

    Előre is köszi a válaszokat :)

    [ Szerkesztve ]

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz Csupingo #105967 üzenetére

    Köszi a választ :)

    Asus VE228TR monitorom van,rendelkezik D-sub kimenettel szoval ezzel elvileg meg tudom oldani a vidkaris dolgot.

    Az alaplappal kapcsolatban viszont lehet igazad lesz,mert miota megvan én biost manuálisan még sose frissitettem rajta de semmi baja nincs azóta se, win 10-el van használva.

    Benézek akkor abban a topikba is :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megpróbálom röviden és tömören leirni miben kellene nekem segiteni :)

    Adott egy ilyen config amit ebben az évben hoztam össze ( leginkább használt cuccokból ) :

    Asrock H81M-G alaplap
    Intel i7 4770s proci
    Kingston 2x8 Gb ddr3 1600mhz ram
    Asus gtx 760 2gb directcu II vidkari

    A videokártyát átmeneti megoldásként vásároltam , hogy majd ha úgy jön össze veszek jobbat.

    Gtx 970 4gb-os verzió volt kinézve eredetileg , de drágának találom most őket gari nélkül.

    Igy esett volna a választásom a Gtx 1060 3gigásra mert teszteket nézve még birja a strapát , ugyanakkor egyik ismerősöm mondta , ezt a VRAM miatt felejtsem el mert a jövőt tekintve nem jó befektetés.

    Ajánlotta tehát a Gtx 1060 6gb illetve az Rx 580 8 gb-os verziót , bár ezek sajnos kicsit már meghaladnák a büdzsét , de hardveraprón 65-70körül már lehet ilyen kártyákat találni garisan.
    Esetleg alternativaként nézegettem még az Rx 570 8gb-os verziot ami meg lehetne úszni -10-15e Ft-ból , bár ez nyilván nem olyan teljesitményű mint a fent emlitett két kártya.

    Black ops 4-hez kellene inkább a VGA , mert valósznű ezzel fogok több időt eltölteni a közeljövőben , valamint ha lehetséges 3évig birja ki a vas , hogy ne kelljen hozzányúlni utána úgyis veszek a 0-ról egy teljes vadiuj konfigot :) Egyébként sima mezei gamer vagyok aki nem vágyik extra dolgokra , 144hz-es monitoron is gondolkodtam , de arról is azt hallottam ami 120 alatt megy azok nem jók :)

    Előre is köszönöm a válaszokat és a segitséget! :)

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz Sztenly #114517 üzenetére

    https://www.youtube.com/watch?v=PcIIc1VE-M0

    Pedig igy utánanézve az rx 580 megeszi mint állat :D

  • lEninpApA

    csendes tag

    Sziasztok!

    Videokartyat keresnek full uj gepbe Ryzen 5 3600 proci melle MSI B450 Tomahawk Max lapba.
    Keret: max 150k
    Full hd gamingre kellene 144hz-es monitor melle , gtx 1060 6gb-ot valtana. Cel lenne a kompetitiv jatekokban a fix 144fpshez kozeli ertek elerese kb. 120fps+ akar low graron is . Rx 5700xt-vel szemeztem abbol is a Sapphire pulse verzioval , elvileg 10%-al gyorsabb mint az RTX 2060 super arban pedig ugyan ott vannak viszont csak 2ev gari van ra mig az Rtx-ekre 3. Megeri-e ez igy is vagy inkabb az Rtx-ek fele mozduljak? Ha meg igen melyik Rtx ajanlott vetel? Rx 5700xt-bol mindenkepp csak a Sapphire johetne szoba.
    Red dead redemption 2 gaming van tervben pc-re, emellett Apex Legends, Nba 2k 20, Pes 2020, Wow Classic, Battalion 1944 szokott meg porogni.

  • lEninpApA

    csendes tag

    válasz gbors #128023 üzenetére

    Hat mindenkepp a jovokepet is szerettem volna szem elott tartani ezzel. Ezek elvileg 1440p60fps kartyak de en 1080p felett foloslegesnek tartom a gamelest casual szinten de egy 1660ti-vel nem huznam sokaig azert esett ezekre a valasztas. Rtx 2060 super meg talan tud plusz feature-oket is ami nem egy rossz dolog meg en bevallom jobban megszoktam ezt a geforce experience progit. De nyilt vagyok az Rx 5700xt-re is de nem mindegy , hogy 2v3 ev a gari is. Viszont olyan teren le vagyok maradva , hogy melyik tipusa ajanlott. Giga wf 3x-es verziot lesegettem most ami nem lehet rossz es pont benne van a keretben , gtx 1060-am is wf gaming verzio es nem volt baj eddig vele. De ha van jobb ugyanennyiert akkor megkoszonom a tippeket. Munkatarsnak MSI Armor tipusu van legolcsobbat vette de mondta azzal sincs baja neki se. Na de ehhez kell meg egy kis utanajaras :) koszi azert a segitseget!

  • lEninpApA

    csendes tag

    Szevasztok! Valtanek egy rx 5600xt-t valami nagyobbra. Jelenlegi config 32 giga ram ryzen 5 1600Af-el, full hdn jatszom 144hz-es monitorral. Cs go 2-vel szeretnek kicsit raerosebben jatszani es a catalyst szerint 120 koruli atlag fpsem van ezt mindenkepp fix 144 re szeretnem tornazni a monitor miatt is. Tovabbi chilles gamek meg a Wow classic illetve fifazgatok amikor raerek. Kerdesem megeri-e 4060ti-ra valtani vagy nem hajtja ki majd a proci belole a szuflat?

Új hozzászólás Aktív témák