Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Szeretnék összeállítani magamnak egy olcsóbb számítógépet otthonra, mellyel kiválthatom a laptopom cipelését és valamivel több teret enged játékok terén is. Ehhez szeretném a segítségeteket kérni.

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    - H110/B150 alaplap
    - G4560 proci
    - 1x8GB DDR4 ram
    - 1x HDD/SSD (még nem választottam ki)
    - FSP Hexa+ 400W

    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    fhd szeretném használni, de nem ragaszkodom a legújabb játékok kimaxolására - szeretném, hogy a procit ne fogja visszatúlságosan

    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Játék a fő cél

    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    30k-t szántam rá eredetileg, szeretném megérteni, hogy használt piacon mennyivel kapok kevesebbet 20-25k-ért.

    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Használt.

    Eredetileg a GTX1050Ti-t néztem ki, de időközben megvágtam a büdzsémet és az RX 460 került a középpontba. Kezdek belezavarodni a sok típusba már viszont - tudnátok segíteni, hogy mik a közeli szomszédjai alulról/felülről, melyikek a legajánlottabb típusok? :R
    Lehet még garanciális R7 370-eket kapni 30k körül, illetve R7 360 gari nélkül 20k körül, GTX750Ti a kettő között...

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    G4560 köré állítok össze konfigot, végül GTX 1050 2GB mellett döntöttem: most választanék boltot, hogy honnan rendeljem és a compkeren találkoztam ezzel a Zotac GeForce GTX1050 Ti 2GB GDDR5 Mini ZT-P10500A-10L kártyával.
    Rákérdeztem online a boltnál, azt írják, valóban Ti verzió - de Google alapján sima verziónak tűnik.
    Most akkor kinek higgyek, ez egy best-buy Ti verzió, vagy egy drága szimpla hűtésű sima 1050? :F :)

    Ti melyiket választanátok inkább: ezt a Zotac Minit 39ért (amennyiben valóban Ti), vagy egy MSI GTX1050 - GTX 1050 Gaming 2G / GeForce® GTX 1050 Windforce OC 2G-t (bolttól függően 40-41 ezer forintba kerülnek)?
    (Nekem - amennyiben valóban Ti - a Zotac szimpatikusabb lenne olcsóbban több teljesítmény, ha a hűtése nem nagyon gáz.)

    ASRock B150M-Pro4S, G4560, 8GB 2400as ram, fHD monitor mellé szánom.

  • cuko

    aktív tag

    válasz Csupingo #96091 üzenetére

    Köszi, ez alapján még biztosabb, hogy nem a típusszámot ütötték el és tényleg Ti, hanem a nevet és sima 2GB-os verzió.

    (#96092) camper007: köszi neked is :R

    Kár, már megörültem - a biztonság kedvéért emailben és megkérdeztem a boltot most.
    Van a Zotacnak a Ti-ből is minije (ZT-P10510A-10L / 4GB), szóval azért még reménykedem, hátha.

    Egyébként feltételes módban a második kérdésemre ti mit választanátok - inkább egy ilyen sima hűtésű 1050 Ti-t, vagy sima (félpasszív) MSI/GB 1050-est, ha ugyanannyiba kerülnének?

    Update: közben javították a webáruházban a nevet, sima GTX 1050-re, szóval ez a kérdés azt hiszem, eldőlt. :((( :)

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz kutga #96118 üzenetére

    Az én "2 centem" a témához, az elmúlt napokban sokat olvasgatva:

    Legjobb ár-érték arányban szerintem:
    - 32k körül 2GB-os RX460 (pl. GB Windforce),
    - 40k körül 2GB-os GTX1050 (pl. MSI Gaming, GB Windforce)
    - 49k körül 4GB-os GTX1050Ti (pl. szintén GB Windforce)

    A lépcsők fölfele +20-20% kb árban és teljesítményben - ha nagyobbat veszed, az jó eséllyel valamivel hosszabb távra lesz jó, illetve jobban eladható lesz x év múlva. Hogyha fontos a hang is, mindenképpen a félpasszív verziókat nézegesd.
    4GB-os RX460 annyi kb, mint a 2GB-os GTX1050, de kevésszer jön ki a +2GB előnye, 1050 erősebb.

    Ha beleolvasol/belenézel néhány tesztbe (például ez a computerbase.de-s), te is láthatod, hogy konkrét játékoknál hogyan jön elő a különbség a kártyák közt.
    (én GTX1050-et választottam végül, de sokáig vaciláltam, hogy elég lesz a 2GB-os RX460 is)

    A legfrissebb csúcsjátékok problémát okozhatnak magas beállítások mellett, de bevallásod szerint nem ez a cél - szerintem ha a pénztárcádhoz mérten választasz, nem fogsz csalódni (a proci elég kell legyen közülük a legerősebb, Ti alá is).
    De ha ráér, akkor lehet, hogy tényleg jobban jársz, ha kivársz még pár hetet (főleg ha megfontolnál használt kártyákat is, hátha feljebb váltanak az RX5xx-ökre és eladnak szinte új 460/1050-eket jobb áron).

  • cuko

    aktív tag

    válasz Ciccuka #96137 üzenetére

    Félpasszív hűtésűeket ajánlottam általánosságban, amik közül a Gigák az olcsóbbak perpill - MSI Gaming jobb választás ezek szerint?

Új hozzászólás Aktív témák