Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz A@ron #100629 üzenetére

    Ha nem gamer célra, akkor GT 1030 vagy RX 550, ezek gyorsítják a youtube-ot. Használtaknál RX 460, GTX 950-et keressetek, ezek is gyorsítják a youtube-ot és játékra is erősebbek.

    PCI-e 3.0 kártyák mennek 2-es slotban, ennek nincs hátránya ezen a szinten.

    solfilo

  • jokeph

    nagyúr

    válasz A@ron #100629 üzenetére

    Üdv!

    Kell működjön a rev3.0-ás VGA a rev2.0-ás foglalatban.

    A lényegi különbség az adatátviteli sebességben van (nem olyan nagy érvágás, attól az még bőven jó lesz).

    Nekem Radeon RX550 4 GB Sapphire van, PCI-e 3.0 ez egy ASUS P5E3 Deluxban szolgál - ezen a slot PCI-e 2.0
    A másik VGA az egy Radeon R9 380 4GB ASUS SRIX PCI-e 3-0, ez pedig egy MSI 970A Gaming Pro Carbon-ban dolgozik, ez a lap is "csak" PCI-e 2.0 - SC2 - LOTV játékot tolom mindegyiken.

    Nem érzem semmi hátrányát, igaz nem vagyok "hardcore gémer".

    A felsoroltak közül én a 750Ti-t venném.

    Illetve, azt amelyiken még van garancia is.

    Mondjuk az RX550 4GB-ot én 31k-ért vettem újonnan. :U
    2 GB-os változat már elérhető 26-27 k-ért is.

    Játéknál kompromisszumokat kell vele kötni (az RX460 sokkal erősebb), viszont multimédiára kifogástalan, és a legújabb GCN4-es Polaris az alapja, mdern, kis fogysztású kártya, 1 ventillátor, passzívan is megy, alig melegszik)

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Csupingo

    veterán

    válasz A@ron #100629 üzenetére

    Oda-vissza kompatibilisek a lapok és a kártyák. Egy pci 1.0-ás kártyának is mennie kell egy pci 3.0-ás lapban, és mondjuk egy pci 2.0-ás lapban mennie kell egy 3.0-ás kártyának. Kimutatható sebességbeli eltérés csak a leggyorsabb kártyáknál van, pl. gtx 1080, 1080 ti, ott is csak 1-2 fps játékonként. A lassabb kártyáknál észrevehetetlen, hogy 2.0-ás, vagy 3.0-ás lapban van e. Viszont az bármikor előfordulhat, hogy egy új kártya nem indul el egy régi lapban. Ilyenkor alaplapi bios frissítés szokott az esetek nagyrészében segíteni. A felsoroltak közül talán a gtx 750 ti-t választanám, mert az nem olyan öreg kártya, néha találni még garanciával is. Most láttam aprón rx 460 kártyákat, már 25-től vannak, az egész jó ár és ezekre még sok garancia van. Ha tényleg nem lesz nagyon játék, akkor a vadi új rx 550 vagy gt 1030 is jó választás lehet, amit már említettek. Ezekre legalább teljes garancia van.

    Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Új hozzászólás Aktív témák