Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BogyóBP #129073 üzenetére

    Nézz be az RX 5700 topicba és olvass vissza kicsit. Azt fogod tapasztalni, hogy tele van olyan hsz.-ekkel, amelyek driver problémákat ecsetelnek. Villogás a BF5-ben, fekete téglalapok a CS:GO-ban, több másodpercig tartó akadás a CoD:MW-ben. Ehhez pedig Freesync meg HDR problémák.

    Egyébként ez nem csak a Navit érinti. Nekem R9 390-el a 19.12.1-el még nem volt gondom, kb. két hétig gond nélkül ment vele a kártya nem volt fagyás, artifact, semmi. Hétfő reggel gondoltam na egye fene, én is felrakom az Adrenalin 2020-at magamnak. 19.12.3 felmászik, Mechwarrior 5 elindít, kb. 15 perc múlva fekete képernyős lefagyás, mondom anyukádat, épp készültem dicsérni, hogy no, tényleg milyen jó lett, erre tessék. Hozzáteszem olykor, nagyon random volt már ilyen korábban is, a Hawaii GPU amúgy hajlamos ilyen jelek után meghalni. Újraindít, megnéz mindent (hátha valami más lehet a háttérben), de semmit sem találok, minden okésnak tűnik. Jó, játék újra elindít, kb. újra 15 perc, megint fekete képernyő. Magamban már áldottam az eszem, hogy csináltam plusz rendszer-visszaállítási pontot a driver felrakása előtt. Újraindít... és fekete képernyő a fő kimeneten (az R9 390-en), a másodlagos monitoron, ami az i5-3570K integrált GPU-jára van kötve, él és virul. Na mondom kurta jó. Főleg, hogy a Windows BSOD-ba futott indulás közben. Oké, lépésről lépésre, először a VGA-t nézzem meg. Egyik kimeneten se ad képet, a ventik pörögnek, Linux Live és a Hiren's Rescue Disc alatt se ad képet, nem is látják az Oprendszerek. Ok, átszerelem egy másik gépbe, ott se. Hát ez pompás, a kártya halottnak nyilvánítva. A Win10-et megpróbálom talpra állítani, nem sikerül sehogy (rendszer-visszaállítási ponttal sem, sőt, alaphelyzetbe se lehet állítani, annyit mond, hogy valami miatt nem lehetséges). Szóval rakhattam újra a Win-t is.

    Mondanám, hogy egyedi eset, de nem az. Mármint hogy még a Wint is magával rántotta az Adrenalin 2020. Többen futottak ebbe bele sajnos.

    Én most megyek majd egy MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio-ért, és azt hiszem újra kerülöm a Radeon szériát egy ideig. Mondom úgy, hogy a listát a Radeon 32MB DDR-el kezdtem, és a mindenféle Ati/AMD hülyeségeket eddig többnyire jól toleráltam. Anno az X széria idején volt egy kitérőm, meg a 6000-es széria idején. Ez a harmadik eset, hogy nV-re váltok, pedig amúgy nem rajongok a cégért. De legalább most éppen ők olyan passzban vannak, hogy tudnak értelmes GPU-t tervezni és gyártani, illetve többé-kevésbé drivert is írni. Az AMD-nek most ezek közül egyik sem megy igazán jól.... :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák