Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz snecy20 #110381 üzenetére

    Hát én jó szívvel nem vennék magamnak bányász kártyát, így másnak sem tudom ajánlani. Mintha a kisfiadnak egy kutyaviadalokon felnőtt ebet vennél, ami kitudja mikor száll el és marja meg a gyermeket, ellenben a szerető családban felnövővel, amelyik csak hébe-hóba futkározott egyet macskát kergetve. ;]
    Sok hirdetést megnéztem az elmúlt napokban, mert én is használt kártyát kerestem és rengeteg közös jellemző mutat rájuk: vagy pakkban adják még mindig túlárazva vagy egyesével rövid gariidővel 2-3-4 ezer forinttal olcsóbban csupán a többinél. Kevés az infó, vegyed vigyed az ára miatt és ne kérdezősködj, 3 napot kapsz rá, doboza vagy garilevele jellemzően nincs meg, ugyanannál az eladónál bitang táp és pici-proci is eladó 4 giga rammal... :B

    [ Szerkesztve ]

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz snecy20 #110381 üzenetére

    Hozzá kell tenni, hogy bár a GPUk általában kímélve vannak, sok népszerű algoritmus a RAMokat nyekteti, amiket sokszor feszesebb időzítésekkel kimaxolt frekin hajtanak..oda kell figyelni, hogy erre is kiterjedő hűtéssel legyen szerelve az adott darab és még úgy is lehet necces. Láttam én már elszíneződött PCBt az ICk körül és bebarnult gap-padokat ~fél év üzem után..emellett meg nem elhanyagolható tény, hogy a hűtés is 24/7 dolgozik rajtuk, fenti példánál maradva ~4000 üzemóra azért nem kevés az átlag kétpálcás ventik csapágyazását tekintve. És akkor most fél évről beszéltem..van ahol 1+ lehet számolni. Aztán a gari szempontjából sem mindegy adott esetben, hogy egyke termék szerepel a számlán vagy egy tucat..a kereskedő sem hülye, ha tudja, hogy csákány volt, ott köt bele a gariba valószínűleg, ahol tud (egyes gyártók sem véletlenül csináltak 3 hónap garival célvasakat).
    Összességében észnél kell lenni ilyen vételek esetén és igen, keményen alkudni, ha indokolt.

Új hozzászólás Aktív témák