Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nbencee

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon vakon tapogatózok, lehet, hogy nem tudtok ilyet ajánlani, de megpróbálom hátha, mert elég speciális igény. Van egy bazinagy üres fehér falam egy üres kihasználatlan szobába, és szeretnék belőle játszó/moziszobát csinálni mostmár "retrónak" számító konzolokkal, játékokkal pl. Xbox 360, Kinect , Guitar Hero, Wii ,stb. (ezek már mind beszerezve). Ez azért fontos infó, hogy nem a legújabb 4k-s konzolokkal lenne használva. Szeretnék egy minél nagyobb TV-t (hely nem akadály, 70" + is lehet), alacsony input laggal.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Nem elsődleges szempont az ára, de örülnék ha nem kerülne 300k +-ba
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    főleg játszás, és filmezés
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    legalább 3 méter, és minék nagyobb legyen
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    is-is
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    szemből
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    semmi nem kell bele
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    HDMI + RCA
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    mindegy
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    mindegy, nem kell hogy okos legyen
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    nincs
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    lehet új is, használt is.

    Szóval ha összefoglalom, én valami olyasmi buta TV-t keresek, aminek viszonylag szép a képe, minél nagyobb, és lehet rajta játszani Guitar Hero-t stb., azaz az input lagja viszonylag alacsony. Felbontás, képfrissítés, stb. mindegy, mert ezek a régi konzolok úgy se tudnak 50-60hz-nél többet.

  • nbencee

    tag

    válasz Saccco #66862 üzenetére

    Köszi a tippet, akkor az RCA-t elengedem az igényből, majd átalakítózom. Viszont továbbra is kérdés, hogy tudtok-e az olcsóbb árkategóriából (értsd a 2-300as kategóriából) olyat ajánlani ami alacsony input laggal bír, tehát játékra alkalmas és nagy méretű (mondjuk akár 70 vagy feletti?) más igazából nem számít.

  • nbencee

    tag

    válasz AxBattler #66876 üzenetére

    Nagyon köszi az eddigi ajánlásokat, most már tájékozottabb vagyok. Tegnap eljutottam odáig, hogy megnéztem Euronics-ban az összes TV-t, és nagyon megtetszett szintén 285k-ért az LG 75UP76703LB , hatalmas, és szép képe van élőben. Esetleg bárki bármit hallott róla, a Hisense 75A6G és a Sharp 70CL5EA képest milyen ?
    Viszont ami a problémám, hogy semmi infó róla se itt a fórumon, se a neten az input laggal, és a response time-mal kapcsolatban, a gyártói oldalán is csak annyi van, hogy van benne game mód, így alacsony késleltetés érhető el, de semmi számszerű. Van valami oldal ahol fel lehet lelni az infókat, mert a google nem segített, displayspec oldalon a legtöbb modellnél nincs infó? :F :F

Új hozzászólás Aktív témák